Problem z Oper'ą

(Mrs.Incredibles) #1

Posiadam Przeglądarke internetową Opera Wersje 8.5, i chiał bym mieć nad nad nią pełną kontrolę. W przegladarce posiadam notatki, kontakty, pocztę Email oraz Historię odwiedzonych stron www. Problem w tym, że chciał bym zabezpieczyć bezpośrednio Operę abym tylko ja miał do niej dostęp ze względu na to, że nie tylko ja używam komputera, a inne osoby mogą ja przeglądać i użuwać. Chciał bym to jakoś Zmienić, czy można jakoś zabespieczyć dostęp do tego programu Np.: Hasłem ???.

Szukałem w opcjach ale nic nie znalazłem.

(Grzegorzte) #2

Narzędzia/preferencje/zaawansowane/zabezpieczenia/ i ustaw hasło główne. Chyba, że chodzi Ci o coś innego.

(Jado2) #3

W opcjach tego nie znajdziesz. Trzeba się zainteresować systemem plików NTFS i ustawieniami praw dostępu dla użytkowników. Zakładka Zabezpieczenia we Właściwościach plików, folderów pojawia się, jak odhaczymy w Opcjach folderów->Widok Używaj prostego udostępniania plików. Co jest zresztą opisane np. tutaj:

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=70161

(Mrs.Incredibles) #4

grzeste zeczywiście jest taka opcja w menu, ale to i tak nic nie daje, nadal bez problemu inni moga wchodzić do Opery,chociaż ustawiłem hasło głowne. Ona sama nie prosi przy właczeniu awet o hasło, a oto m.in mi chodzi.

jado Link nie dziala.

(Jado2) #5

To hasło jest na co innego niż samo uruchamianie programu. Jak zaznaczałeś, to przecież tam jest napisane pod/nad do czego to jest.

Działa. Co Ci się wyświetla po kliknięciu?