Problem z opera!


(Lukas 1) #1

witam.zainstalowalem wczoraj opere.Usunalem calkowicie IE 6.0. w tym momencei pojawil sie problem. Nie moge ze strony http://www.dobreprogramy.pl przeskanowac HDD antywirem online. pokazuje mi sie info ze do uruchomienia antywira potrzebna jest przegladarka IE 4.0 lub nowsza. Oprocz tego jeszcze na jednej stronie tez mi sie taki monit pokazal ze tylko moze mi sie otworzyc w IE. czekam na odp. pozdrawiam


(Felicom) #2

Ja też używam Opery i wygląda na to, że twórcy programów antywirusowych "online" nie uwzględniają jej w swoich programach. Też nie mogę skanować pod Operą, natomiast w IE działają bez problemów.


(szop pracz) #3

U mnie jest to samo, próbowałem nawet zmieniając ustawienie "przedstawiaj się jako IE" i nic z tego. Niestety do mks-a i uaktualnień Windows potrzebny jest exploer.


(boczi) #4

No dokładnie. Nie radzę usuwać IE.


(lazikar) #5

Zastanawiam się po co usunołeś IE. Przecież jak używasz opery to IE mogłeś w razie czego zostawić w systemie. Propoinuje ci jednak zainstalować ją spowrotem. :smiley:

:arrow: Jak ponownie zainstalować lub naprawić programy Internet Explorer i Outlook Express w systemie Windows XP


(JNJN) #6

Niektóre strony nie pracują z innymi przeglądarkami niż IE ,

tak więc prosze ją zainstalować i używać tylko w miare potrzeb.

Między innymi skaner online Mks chodzi z IE a nie chodzi z Operą.


(Maniooo666) #7

Witam,

dodam tylko, że również Mozzila nie jest "wciągnięta" na listę obsługiwanych przeglądarek, a szkoda :frowning:

pozdrawiam


(Viliae) #8

Dzień Dobry

Tak gwoli wyjaśnienia: Przeglądarka Opera standartowo nie obsługuje kontrolek activeX (rozszerzenie .ax ). Obsługa tychże kontrolek jest możliwa po zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki. Wtyczka do kontrolek activeX nie jest jednak autoryzowana przez twórców w Opery (instalowanie jej jest niezalecane ze względu na częste zawirusowywanie tychże, a także uruchamianie danego procesu w tle bez powiadomienia uzytkownika [dlatego ja jej nie posiadam :twisted:])

Tekst pisany z pamięci. Oryginał dostępny gdzieś na http://www.opera.com (lub jej Polskim odpowiedniku naprawde nie pamiętam).

Update:

Zapomniałem dopisać, że skanery On-Line właśnie wykorzystują kontrolki activeX do uruchomienia. I dlatego można je (te skanery) uruchomić tylko w IE.


(Lukas 1) #9

dzieki wielkie za info. Wrocilem IE. i etraz dziala bez problemu


(Rp 1) #10

http://pl.trendmicro-europe.com/ent...secall_scan.php