Problem z oprogramowaniem - laptop toshiba

(Misiu121 13) #1

To tak jak w tytule; /

Wczoraj wgrałam nowe ,specjalne oprogramowanie do laptopa TOSHIBA. Laptop nie jest nowy , ma juz z jakies 4 lata.

No ale wróćmy do tematu. Zawsze jak na nowo wgrywałam oprogramowanie wystarczyło ,że włożyłam płyte, nacisnęłam C potem zainstalowałam i wszystko działało ok. Jakiś czas temu , laptop był zaniesiony do jakiegoś koleśa ,który miał tam wszystko zrobić. No i co? wcześniej działały mi programy teraz nie, no i moja siostra wgrała na nowo oprogramowanie , niestety było inaczej. Gdy już wgrała to niestety nie chce mi się włączyć laptop. Jest strona startowa i po chwili włącza się czarny ekran z siwym napisem:

Yukon PXE v3.03 alpha 01 (20040913)

©Copyright 2003-2004 Marvell ®. All rights reserved.

(blablabla)

I zosstawiłam tak włączonego laptopa juz na jakieś 6 godzin i nic ; /

Nie znam sie na tym : < Może wy wiecie co zrobić. :slight_smile:

(rgabrysiak) #2

Cześć

Piszesz tak chaoycznie że trudno zrozumieć o co dokładnie chodzi. Jakie oprogramowanie wgrywałaś? Chodzi ci o system operacyjny?

Co do w/w błędu, jak masz ustawioną listę bootowania? Jeżeli system jest poprawnie zainstalowany to czy dysk twardy jest na pierwszej pozycji na liście bootowania?

(Pablo79) #3

Możesz napisać jakie co to za oprogramowanie wgrane do tego laptopa ?

(Lechoslawgmer) #4

komputer został ustawiony do uruchamiania z sieci ,sprawdzić listę bootowania w biosie i na pierwszej pozycji powinien być dysk twardy coś takiego http://bin.ilsemedia.nl/m/m1dyq1xw3vfb.jpg

pierwsze powinno byś Hard Drive

(Misiu121 13) #5

niestety jestem zielona w te klocki i nie wiem o czym wy do mnie mowicie xD haha

oprogramowanie jakieś:slight_smile: specjalne do toshiba , na plycie pisze :

Satellite M40

DVD-ROM Product Recovery

Oprogramowanie firmy zawarte na niniejszych dyskach DVD-ROM może być używane tylko jako kopia zapasowa w razie uszkodzenia systemu. Wyłączna odpowiedzialość (..) firmy

(Pablo79) #6

DVD-ROM Product Recovery to prawdopodobnie kopia utworzona na płytce DVD do odzyskiwania systemu. Więc użyj go wtedy gdy zajdzie taka potrzeba - odtworzenia systemu do stanu fabrycznego.

(Misiu121 13) #7

wlasnie byla taka potrzeba ponieważ laptop zaczął szwankować ;/

co moge teraz zrobić?

(rgabrysiak) #8

Cześć

Jeżeli system jest poprawnie zainstalowany to sprawdź w BIOSie czy na liście bootowanie, na pierwszej pozycji ustawiony jest dysk twardy.