Problem z oprogramowaniem prawdopodobnie złośliwym, zmienia ustwmnienia klawiatury PC a wyglada jak lupa do jakiegos programu

Witam!

 

Mam kłopot z jakiś programem które prawdopodobnie jest jakimś wrednym pub in do Chrome lub Firefox - nie wiem bo to coś pojawiło sie po instalacji Firefox i plug in dla Chrome i foxa. Firefoxa juz usunałem ale nie rozwiazało to klopotu. To cos pozostało i uruchamia się w momencie próby napisania litery ziet, prócz tego nie mogę napisac ś i ł po uruchomieniu tego co wygląda jak jakas lupa . Jak to usunąć ? Mój 360 Total Security i adwcleaner nie traktuje tego jako złośliwy program. Może i nie jest ale zmienił mi ustawienia klawiatury Windows i jest uciążliwy, utrudnia pracę na laptopie. W złączeniu jest prt Screen. Może ktoś to rozpoznaje i wie co to jest i jak odinstalować.

prt screen softa zlosliwego.pdf

 

Inna rzecz fizycznie na laptopie mam HDD 250 GB a Windows 10 a wcześniej 7 widzi tylko 150 GB jakby była wcześniej jakaś partycja założona na dysku i teraz Widows błędnie odczytuje pojemność dydku. 100 GB gdzieś uciekło a jest fizycznie 250 bo rozkręciłem laptop i sprawdziłem . Laptop kupiłem używany. Co zrobić by przywrócić lub aby Windows widział całą pojemność dysku.

 

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Sławek

 

 

prt screen softa zlosliwego.pdf

 

Witam, Sławek :wink:

Na dobry początek zalecam skan FRST - Farbar Recovery Scan Tool. Instrukcję znajdziesz w tym linku:

http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowi%C4%85zkowy-t478727/

Przydałoby się także przenieść ten temat do działu dotyczącego bezpieczeństwa, więcej osób pomogłoby Ci tam, niżeli tu. Ale pomijając to, ściągnij darmową wersję Malwarebytes Anti-Malware oraz przeskanuj nim system - skaner wykrył raz na jednym komputerze 2000 wirusów, tak mniej-więcej ;). Jeżeli ten program jest uciążliwy, zapewne MAM (skrót od nazwy oprogramowania skanującego) wykryje go jako PUP (Potencjalnie Uciążliwy Program), a następnie wsadzi go do kwarantanny.