Problem z optymalizacją autostartu!

Witam ! Miałem na kompie wirusa,przeskanowałem ComboFixem wirus został usunięty. Wyłączyłem przywracanie systemu i włączyłem. Potem chciałem dokonać optymalizacji autostartu według wskazówek z forum. Gdy wpisuje msconfig w URUCHOM : wyświetla mi : System Widows nie może odnaleść pliku “msconfig” Czy to przez tego wirusa ? Przeskanowałem online Kasperskim i nic nie znalazł !!

Pare dni temu był taki topic więc poczytaj: viewtopic.php?f=2&t=294961

Przywrócenie autostartu :arrow: http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t40128.html

Możesz zoptymalizować autostart za pomocą programu CCleaner (tam po prawej masz “download the lastest version”) i jak już go zainstalujesz, po lewej masz zakładkę Narzędzia, i po lewej pokaże Ci się zakładka Autostart, klikasz na nią i to, co nie ma się uruchamiać podczas startu systemu, dajesz na disable. Pamiętaj, aby nie wyłączyć aplikacji systemowych! Możesz również tym programem przeczyścić kompa i naprawić rejestr. :slight_smile:

CCleaner posiadam,ale chodzi mi o “msconfig” Próbowałem naprawić automatycznie błędy systemu plików i ( Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory) Ale nic to nie dało. Szczerze mówiąc dopiero się uczę i ciężko mi idzie ta naprawa systemu! Proszę jeszcze o jakieś instrukcje bardziej dokładne krok po kroku. Bardzo dziękuje za pomoc !!

Proszę o pomoc !!

W tym folderze dllcache są kopie zapasowe plików i jak nie ma to i nawet dobrze, bo więcej miejsca na C:\ hehe.

odpal kompa z płyty Windowsa i na 1 ekranie wybierz konsole odzyskiwania (naciśnij R) i wpisz:

MAP ARC - pokaże Ci litery dysków i napędów.

potem:

EXPAND f:\i386\msconfig.ex_ C:\Windows\System32

Gdzie: f:\ to napęd, a c:\ dysk systemowy.

Próbowałem odpalić z płyty ,ale się nie udaje ! Może muszę skonfigurować system BIOS ? Ale nie wiem jak to ma wyglądać. Znalazłem tam BOOT i konfiguracje ,ale nie wiem jak to ustawić żeby uruchomił się pierwsze z CD ? A może coś źle robię ? Proszę o pomoc ?? :frowning:

W BIOSie > advenced BIOS features >first boot device na CDROM > esc > save & exit setup > y > enter.

Wielkie dzięki ! Wszystko już OK !!