Problem z optymalizacją konta użytkownika

Witam! Pewnie temat jest juz ograny, ale ja jakoś nie mogłem znaleść konkternych informacji, które by mi pomogły. Chodzi o to że chce skonfigurowac drugie konto (sam jestem administratorem) w taki sposób aby po zalogowaniu sie na nie urzytkwnik nie widział np. dysku (ewentualnie folderu). Ja logując sie na administratora oczywiście bede go widział. Z góry dziekuje za odpowiedzi! Pozdrawiam!

Pracuje na: Windows XP Professional i systemie plików NTFS

Użyj programu Hide Folders lecz jest on niestety płatny. :smiley:

Darmowa alternatywa do Hide Folders… SekretNIK 1.0.

Dzięki za wszystkie wypowiedzi, ale mam pytanie czy nie da sie tego zrobic np. kożystając z opcji jakie oferuje system plików NTFS?

OCZYWIŚCIE ZE WYSTARCZY USTAWIC PRAWA PLIKOWE !!

Najpierw w opcjach folderów…właściwosciach musisz odznaczyc

“Użyj prostego udostępniania plików”. Wtedy we własciwościach dysku, którego chcesz ukryc, wejdź w zakładke zabezpieczenia a tam daj odmów dla waszystkich uprawnień danego użytkownika. Prawda, że to proste :smiley: :smiley: :wink:

Pozdrawiam

dzięki kristofs - właśnie o to mi chodziło POZDRWIAM!

Post 2

Mam jeszcze jedno pytane, odznaczyłem “Użyj prostego udostępniania plików” w opcjach folderów ale teaz klikam na właściwości dysku który chce ukry, przechodze na zabezpieczenia i na liście “Nazwy grup lub użytkownika” widze tylko “Wszyscy” a nie widze konta dla którego mam zabronoc dostęp, co mam robic dalej ? Prosze o pomoc!

Post 3

mógłby mi tko napisac jak dokładnie to skonfigurowac, prosze :wink:


Używaj opcji :arrow: Zmień by dopisać sie do ostatniego posta

Golden Finger