Problem z Orange Freedom Pro 3GB czy routerem

Witam mam takowy problem iż wziołem orange freedom pro 3gb na próbę na 30 dni pierwszego dnia wszystko było dobrze na speedtest.pl moja prędkość wynosiła ponad 1MB/s drugiego dnia do godziny 17 również ale od godziny 17 prędkość sciągnia spadała. Początkowo wynosiła od 150 do 200 a potem od 60 do 90 a teraz spadło 10KB/s ;/ teraz speedtest pokazuje mi prędkość 90 kb/s na AxessMenager zasięg sieci jest pełny. Myślałem że drugiego dnia przekroczyłem ten limit danych niby po 12 sa tzw, szczęśliwe godziny w którym mam nielimitowany zakres danych ale dalej to samo trzeciego również nic .Wiec mam pytanie czy to wina routera możne orange czy zakłóceń router stoi na drewnianym głośniku dodam że mój rrouter to Axesstel MV400R.

Powiem ci że każdy sprzęt Axesstel i ich profesjonalny AxessMenager wyrzuciłbym za okno, a autora aplikacji zmusił do korzystania z niej 24/7. Ten sprzęt to najgorszy ■■■■! Co to za router który do połączenia potrzebuje zawsze włączenia połączenia za pomocą aplikacji! Jeszcze gorzej jest z przenoszeniem go na inne platformy. Czasem na Windows 7 ta aplikacja działa, a czasem nie. Nawet na Windows XP miała fochy. Koleżance dwa razy jeździł do serwisu z podobnymi objawami jak twoje. Tylko on po dwóch miesiącach w ogóle już miał zerowy transfer. Powiadam Ci jeżeli chcesz mieć ten Orange Free przez kilka lat w spokoju to lepiej zmienić sprzęt na coś innego.

Ja NIESTETY z różnych przyczyn ( nie powem jakich) musiałem wziąść ten sam pakiet co Twój czyli Orange Freedom Pro 3 gb. Po 15 dniach użytkowania cacy, cacy, nadszedł dzień od którego prędkość spadła diametralnie. Teraz mam ok. 500 dow i 50 up. Powinienem mieć co najmniej 1 mb/s, i dlatego postanowiłem, że jeżeli nadal takiego neta będe miał, to zadzwonie pod info, i powiem im co o nich myśle, i mam nadzieję, że to poprawią. Dzisiejszego dnia wszedłem na kompa włączam neta a tu mi muli jak nigdy dotąd. Próbowałem różnych moich sztuczek, i po pewnym czasie długiego oczekiwania wreszcie mój net ruszył. Co do modemu to mam mieszane uczucia, bo czasami wyskakują jakie.ś błędy czy coś w tym stylu, ale ogólnie dobrze się spisuje.

Co do Twojego problemu:

Nie uważam, aby to był problem z Routerem. Jeżeli wziołeś na próbe to masz tylko 1 GB transferu. Czytałem tam i tu i dowiedziałem się, że nie ma w okresie próbnym 3GB, tylko 1GB. A poza tym nie ma jeszcze wprowadzonych tych wspomnianych przez cb. nocnych minutek. Także myślę, żę po tym Twoim ściąganiu wyszło ci tak mało, ponieważ po przekroczeniu limitu prędkość spada do 100 kb/s :wink:

Czyli co muszę teraz czekać do końca miesiąca aby prędkość wróciła do normy ? Da się jeszcze wykupić jakoś te GB ? Jaki polecacie dobry internet bezprzewodowy ?

Tak. Jeżeli chcesz zostać przy tym necie, to musisz poczekać do skończenia okresu próbnego, dopiero po nim prędkość neta ci wróci do normy. Czy można wykupić nowy pakiet? Można, ale chyba dopiero (jeżeli się nie mylę) po skończeniu okresu próbnego. Jaki internet bezprzewodowy dobry? Zależy gdzie mieszkasz. Jeżeli w mieście to proponuję Neostrade TP, jednak ona idzie chyba po kablu, ale za to całkiem dobra szybkość neta. Z Neti? Tego bym ci raczej nie polecał, bo się skarżą na ten internet. Może Play, Plus, te sieci są bezprzewodowe nie osiągniesz na nich kokosów, ale max. prędkość w obydwu jest chyba do 3 mb/s także podobnie jak w Orange. Napisz jeszcze w jakiej miejscowości mieszkasz to spróbuje coś pomyśleć. :slight_smile:

Mieszkam w malej wsi Ostrożne jest ona obok Zambrowa. Zależy mi na internecie bezprzewodowym i bez limitów ale raczej nic takiego nie znajdę ;/

Na takie wymagania na pewno nie znajdziesz lepszego neta niż Orange Freedom Pro 3 GB. Możesz spróbować na danej sieci, która ma że tak powiem dużo ‘‘kresek’’ na telefonie. Jeżeli, bo na pewno masz fołna, spróbuj poszukać zasięgu na różnych kartach ( pakiet starterowy to wydatek 10 zł). Jeżeli będziesz miał zasięg, to możesz pomyśleć o necie z danej firmy. Jednak w małej wsi tak jak ja np. mieszkam, to nie ma co nawet marzyć o necie bezprzewodowym, bez limitów. Owszem, są takobe, ale trzeba zapłacić ok. 100-150 zł miesięcznie. Ja polecałbym ci Play. Jeżeli będzie zasięg, to najlepiej wziąść od tego operatora. Tam jest chyba za 50 zł miesięcznie 7GB transferu, a szybkość do 2,5-3 Mb/s. A jak u cb. z radiówką? U mnie mają puszczać neta z neostrady, także jak będzie to rozwiąże umowe, i przeniose się na TP, które ma prędkość do 6Mb/s i pakiet bez limitu. :smiley:

U mnie na wsi jest tzw. pajączek chyba dwie osoby mają ale są też tzw. kolonie czyli domy które są dalej położone od centrum i ja właśnie na takiej koloni mieszkam a z radiówka to jest chyba tak że np drzewo na lini sygnału jest i już będzie zakłócenie przynajmniej kumpel musiał wycinać drzewo czy tam jakieś krzaki bo tak było a co do zasięgu sieci to ja mam z Plusa i mam wszystkie kreski kolega ma z Play i też tak samo. Mam też kabel telefoniczny ale to jest kabel MNI Telecom i rozwiązano z nimi umowę w Orange powiedzieli mi że przez kabel mini telecom nie poprowadzą mi neta wiec teraz nie wiem ciekawe czy netia może by poprowadziła co o tym myślisz ?

Hmmm. Netia raczej ci odradzam. Moich kilku kolesi miało, i dość, że ich oszukiwali, to nie dawali takiej szybkości neta jaka miała być. Męczyli się ze 3 lata, płacenia rachunków, za neta który nie chodził praktycznie. Jeżeli chcesz spróbować to możesz chyba na próbe wziąść, ale ja bym ci odradzał. Jeżeli masz zasięg z danego operatora, to możesz spróbować z Plusa lub Play. Te sieci są bezprzewodowe, nie wyciągniesz na nich kokosów, ale to zawsze coś, bo za 50 zł w Play masz 7GB, a widze, że Tobie są potrzebne GB. Także radziłbym spróbować z Plusa lub Playa. A ‘‘dopływ’’ do Neostrady masz?

Tylko TPSA ma obowiązek udostępniać infrastrukturę konkurencji - na kablu MNI Telecom założysz tylko internet od MNI Telecom.

Nie rozumiem ;/ a nie wiesz czy w Play czy tam Plusie dają router ?

Chodzi mi o to czy masz kabel puszczony do Neostrady Tp ( może być puszczony ziemią, lub na lini tel.). W Playu, oraz w Plusie nie dostaniesz Routera, ale modem. Od razu będzie miał wszystkie opcje

Dodane 08.06.2011 (Śr) 15:03

No i jak próbujesz?