Problem z ostrością moniotra... słaba jakość

Witam wszystkich :frowning:

Sprawa wygląda tak… zakupiłem telewizor marki Philips 22" w wyjściem HDMI w komputerze posiadam Karte Graficzną Ge Force 8500 GT posiada ona wyjscia DVI VGA i S-VIDEO . w komplecie z kartą dostałem przejściówkę z DVI na HDMI. zakupiłem kabel HDMI 1.8m podłączyłem to wsyzstko i jakoś działa obraz sie wyświetlił sciągnołem i zainstalowałem najnowsze możliwe sterowniki do karty, jednak obraz który jest wyświetlany na monitorze nie jest wyrazisty nie taki jak powinien być czy to możne być wina Kabla czy karty ?? poradźcie coś proszę :frowning: bo już nie wiem co mam zrobić

Może to być wina kabla :frowning: , ale podaj dokładny model telewizora to może da się coś innego i pewniejszego zaradzić. :smiley:

Pozdrawiam

Według mnie to jest wina kabla. Pewnie kupiłeś jakiś tańszy i teraz tak działa. Na kablach raczej nie powinno się oszczędzać, w szczególności na kablach do dobrego i konkretnego sprzętu.

Lukasz94261 , czy w ustawieniach sterownika karty graficznej ustawiłeś klonowanie obrazu na telewizor ?

Jest to Philips PFL3403EU tak jest napisane w ustawieniach nvidia

Jest ustawiony na klon

To w takim razie ustaw aby ten monitor był na “single display”. Bo to jednak nie powinien być kabel :stuck_out_tongue:

Lukasz94261 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

|Ale gdzie ustawić żeby był ten “single display” ??

No to tam gdzie masz na klon ustaw na pojedynczy/single i wsio.

ustawiłem ale nic nie pomogło

Mam ten sam problem z Telewizorem Toshiba 22’’, kombinowałem także i wiem jak to wygląda. Ciężko się czyta.

Pomagano mi też, jednak nic nie zdziałaliśmy. Siedzę na standardowym monitorze. :confused:

Bzdura zupełna. Poczytaj lepiej na jakiej zasadzie działa przekaz cyfrowy i analogowy.

Co do głównego pytania to czy ustawiona jest rozdzielczość natywna dla tego telewizora ?

Różnice to mają, ale w nadawaniu, odbieraniu i przetwarzaniu, ale nie w przesyłaniu, bo przesyła się dalej ten sam impuls elektryczny. Jak kabel jest słabej jakości, nieekranowany, itp., to będą problemy z przesyłem. To nie jest światłowód. Tu nadal występuje prąd. Więc przekaz analogowy czy cyfrowy, nie zmienia faktu że jak kabel jest słabej jakości to i obraz końcowy będzie słabej jakości. Ot co.

Najprościej opierając się przykładowo na kablach samochodowych “do akumulatorów”. Im kabel cieńszy i gorszej jakości, tym przenoszenie prądu z jednego akumulatora do drugiego będzie trwało dłużej, a kabel będzie się doadatkowo bardziej grzał.