Problem z otwarciem dysku C:

(hoobert) #1

Witam, piszę ponieważ mam problem. Nie otwiera mi się dysk C:

Problem tkwi w tym że wyskakuje mi taki komunikat:

46448143.jpg

Na dysk jest dostęp ponieważ przez konsolę jest możliwość przeglądania tych plików.

Jeżeli to się przyda to wysyłam też log z programu Hijackthis:

http://www.wklejto.pl/28566

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

(mareksolak) #2

W logu nic nie widze

kiedyś identyczny problem rozwiązałem odpalając combofix który sam z siebie usówa częściowo syf

• a wygląda na to że masz rootkita (jeżeli nod nic nie wykrywa) - a przed odpaleniem combo koniecznie wyłącz nod'a

(Himmak5g) #3

Spróbuj prawym przyciskiem na dysk c i "otwórz" czasem pomaga a proste.

(hoobert) #4

Klikając prawym klawiszem opcja Otwórz zamieniła się na Open. Wiadomo, nie robi mi to różnicy, jednak coś jest nie tak. Reszta opcji w liście wyboru jest już normalnie po polsku. Opcja Eksploruj otwiera mi ten dysk. Dzięki za poradę, jednak chciałbym to naprawić bo komputer jest służbowy i wolałbym żeby to działało.

Zaraz próbuje odpalić combofixa. Może to coś pomoże.

Próbowałem też sprawdzić dysk przez polecenie chkdsk c: w wierszu poleceń. Usunęło tam jakieś wpisy, lecz nie dokończyło skanowania.

No nic próbuje dalej. .

(Himmak5g) #5

Spróbuj HDTAch

(Henio Mazurek) #6

Pewnie masz na każdym dysku autorun.inf uruchamiającego wirusa lub inne badziewie. Dziwne, bo Nod32 powinien sobie z tym poradzić.

Combofix

Podobnież przed podobnym świństwem (tworzenie niechcianych autorun.inf) chroni Flash Disinfector.

(huber2t) #7

W czasie pobierania i skanowania combofixem zamknij wszelkie programy ochronne (Antywirusa, zaporę)

Jak nie pomoże:

Spróbuj podczas pobierania zapisać nie pod nazwą ComboFix.exe tylko z kreską pomiędzy:

Combo-Fix.exe

Jeśli to również:

Uruchom combofix w trybie awaryjnym

(hoobert) #8

Dzięki za tego Combofixa. Działa :slight_smile:

(huber2t) #9

Podaj z niego log na wklej.org a w poście tylko link

(hoobert) #10

Log z programu ComboFix :

http://www.wklej.org/id/63737/