Problem z Otwarciem Strony WWW

Cześć,

Mam taki problem… jedna ze stron WWW nie chce mi się otworzyć/załadować na XP, ta sama strona otwiera się bez problemu na 98 SE. Na XP otrzymuje komunikat Nie Można Odnaleść Serwera lub następuje przekierowanie do takiej strony jak na screenie poniżej

776fc86098fdcdcam.jpg

W czym jest problem że na 98 SE ta strona się otwiera a na XP nie?. Nie podaje adresu strony WWW by jej nie reklamować na Forum.

A może problem jest z przeglądarką IE, a nie z systemem operacyjnym?? Próbowałeś otworzyć tę stronę w Operze lub Firefoksie?? A może popełniasz po prostu jakiś błąd podczas wpisywania strony www? :slight_smile:

Może warto przeczyścić tempy i cookies ??

Szyna21 , raczej problemu z IE nie mam. Jest świeżo zainstalowany System XP Home SP2 ( działa dokładnie 3 dzień ). Błędu wpisywaniu adresu strony WWW też nie popełniam. Nawet klikając ze skrótu ten problem jest. Nie próbowałem otwierać tej strony WWW na innej przeglądarce np. Operze lub Firefoksie.

Monczkin , tempy i cookies czyszcze za każdym razem jak wyłaczam komputer programem CCleaner. Wszystko jest czyste a problem nadal jest.

Można go jakoś naprawić?. Może jakieś nie winne ustawienie w IE powoduje ten błąd?.

A możesz podać link do tej strony ??

Dobry pomysł Monczkin. asziatko , podaj nam tę stronę www, może wtedy coś ci poradzimy. A jak bardzo nie chcesz publicznie podawać tej strony, to prześlij na pw lub gg.

a moze poprostu firewall Ci blokuje połączenie przegladarki, co?? kiedys tak miale z ZONE ALARM… trzeba w ustawieniach pogrzebac…

Mate121 , żadnego firewall’a nie mam zainstalowanego - to odpada ten wątek. Adres strony wyśle na PW.

wejdz start>uruchom i wpisz

ping http://www.dobreprogramy.pl -t

ja okno się zamknie to znaczy, że masz nieskonfigurowane połączenie sieciowe

jeśli natromiast będą widoczne pingi to wina przeglądarki

Dziwne… U mnie chodzi dobrze ta stronka zarówno na IE jak i Firefoksie. Może to głupie, ale myślę, że może to wina blokowania reklam w IE, spróbuj ją wyłączyć. Myślę też, że nie zaszkodzi, jeśli spróbujesz użyć innej przeglądarki, poza tym takie jak Opera czy Firefox są znacznie bezpieczniejsze i lepsze od IE. :wink:

Panowie, już uporałem się z tym problemem. Przyznam że gdzie tkwił problem bym nie przypuszczał. Otóż problem tkwił w tym że nie miałem wpisanego adresu Skryptu Automatycznej Konfiguracji w IE. Wpisałem ten adres i wszystko gra, strona ładuje się bez problemu. Nigdy wcześniej nie używałem tego adresu i stąd nie pomyślałem że może on mieć tak ważną role.