Problem z otwarciem windowsa XP HE

Nie chce mi się otworzyć windows. Dochodzi tylko do ekranu w którym się otwiera i koniec nic wiecej sięnie zmienia. Tryb awarajny pozwala otworzyć do logowania i dalej znowu nic. Jak sobie poradzić z tym.

Poza tym próbowałem naprawić Windowsa XP ale poprosiło mnie o hasło do logowania. Co tam powinienem wpisać. Zaznaczam że loguję się zawsze jako user bez hasła.

Co sie otwiera? BIOS, Windows?

Opisz swój problem dokładnie.

Wróżki nie mają czasu :stuck_out_tongue:

Pokazuje logo windowsa XP i pokazuje że ładuje, tylko że na tym się zatrzymuje a przy trybie awaryjnym przechodzi ten etap i pokazuje się logowanie do windowsa i po zalogowaniu próbuje zalogować ale nie otwiera tylko cały czas ładuje ustawienia osobiste. Czy ten problem można naprawić poprzez wgranie windowsa ale przez naprawienie go. Tak próbowałem ale po zalogowaniu przy wgrywaniu poprosiło o hasło i nie mam pojęcia o jakie hasło chodzi

Jeśli żadne hasło nie było ustawione to należy pozostawić to pole puste, tylko wcisnąć klawisz Enter.

Tak robiłem i wyskakuje mi wiersz poleceń c:/windows. I wtedy co dalej/

Na początek spróbuj sprawdzić dysk pod względem obecności błędów - za tym C:/Windows/ wpisz polecenie:

chkdsk c: /p /r

i wciśnij Enter. Sprawdzenie powinno trwać kilkanaście, kilkadziesiąt minut.

Jak się zakończy to spróbuj ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

Zapoznaj się też z tym artykułem: Naprawa Windows z Konsoli Odzyskiwania