Problem z otwieraniem plików *.doc


(Andrzej Prusik) #1

Jakiś czas temu mój komputer przed uruchomieniem wykonał sprawdzenie i pousuwał szereg różnych wpisów. Od tej pory nie mogę otworzyć dokumentów zapisanych w programie MS Word przy jego pomocy. Wykonałem reinstalacje pakietu office 2007 ale to nie rozwiązało problemu. Mogę utworzyć nowy dokument i potem bez problemu go edytować, ale tych starszych już nie. Pojawia się taki komunikat:

Posiadam Windows XP oraz MS Office 2007. Na innym komputerze wszystkie pliki działają poprawnie.

Logi

OTL: http://www.wklej.org/id/744553/

hijackthis: http://www.wklej.org/id/744554/

Proszę o pomoc, bo znacznie utrudnia mi to pracę.


(Rafnix) #2

Witam,

Spróbuj usunąć szablon Normal.dotm. Gdzie znaleźć ten plik? W Wordzie kliknij na logo pakietu Office a następnie na “Opcje programu Word”. Przejdź do “Zaawansowane”, a następnie znajdź buttona o nazwie “Lokalizacje plików” (lub coś takiego - piszę z pamięci). W oknie, które się pojawi odczytaj lokalizację szablony użytkownika, a następnie korzystając z eksploratora przejdź do wskazanego katalogu. Teraz możesz wyłączyć program Word. Usuń wszystkie pliki Normal.dotm (nawet jego kopie jeśli są) i uruchom ponownie Worda. Teraz możesz sprawdzić otwieranie starych plików.

Pozdrawiam.


(Andrzej Prusik) #3

Niestety nic to nie pomogło.


(Rafnix) #4

Hmm, na razie nie mam pomysłów ale może spróbuj całkowicie odinstalować pakiet Office, przeskanuj kompa ccleanerem, ponownie uruchom komputer i dopiero spróbuj zainstalować Office.


(Andrzej Prusik) #5

Tego sposobu też już próbowałem, ja również podmieniałem plik kernel32.dll- dalej bezskutecznie


(jajecpl) #6

A otwiera się w Word Viewer?

http://www.dobreprogramy.pl/Word-Viewer,Program,Windows,12113.html


(Andrzej Prusik) #7

W Word Viever też nie otwiera.

Widzę, że czeka mnie format a tego bym nie chciał.