Problem z otwieraniem plików przez Firefoxa

Cześć,

Niedawno postawiłem nowy system, wszystko działało tip-top, ale wyjechałem na jakiś czas i zostawiłem komputer z pozostałymi domownikami, którzy niestety pojęcia wielkiego o korzystaniu z komputera nie mają, ale nie sądziłem, że mogą coś schrzanić. Otóż próbując pobierać pliki w formacie .doc przez Firefox, otwiera mi się okienko wyboru - otworzyć czy zapisać plik. Niestety plik ten jest już dziwny bo wygląda tak:

_nazwa_pliku.doc_

I oczywiście przez te “_” nie mogę go otworzyć w swoim programie do pracy biurowej (Libre Office 4). Nie wiem jak to naprawić, nie wiem jak pozostali użytkownicy to zrobili, oni sami tego nie wiedzą, ale to trochę uciążliwe, no bo jak tu się obejść bez pobierania plików .doc? Tworzyć takie pliki mogę bez problemu. Zresetowałem ustawienia Firefoxa, licząc że to pomoże, bez skutku.

Proszę o pomoc, forumowicze, bo nie uśmiecha mi się robić tak szybko następnego formatu!

Nie musisz robić, jak to ująłeś, formatu ;-) Wejdź do panelu sterowania, następnie w Odzyskiwanie systemu, opcja ta jest też dostępna w Kopii zapasowej i przywracaniu. Wybierz punkt przywracania utworzony przed wyjazdem :? Niestety, jest to opcja dość radykalna, WSZYSTKIE programy, gry i ustawienia zmienione ostatnio przepadną :stuck_out_tongue: