Problem z otwieraniem zdjęć w ACDSee Photo Editor 2008

Ludziska napiszcie mi jak zmusić ACDSee Photo Editor 2008 do otwierania zdjęć zrobionych aparatem?? Program otwiera mi wszystkie możliwe typy plików z wyjątkiem “jotpegów” z aparatu :frowning: O co tutaj chodzi?? Przecież to program do obróbki zdjęć…

Problem lezy po stronie konfiguracji Twojego komputera, a nie po stronie ACDSee (u mnie i u innych osob dziala bez problemow).

Czy jg nie da sie otworzyc z panelu ACDSee juz po uruchomieniu programu, czy tylko ACDSee nie uruchamia sie gdy starasz sie otworzyc plik takiego typu?

Napisz cos wiecej …

Więc nie wiem co może być z moją konfiguracją nie tak… Dodam, że mam jeszcze ACDSee Photo Managera i tam otwierają się wszystkie typy plików. A co do Photo Editora to program się otwiera zawsze i bezproblemowo. Tylko kiedy próbuję otworzyć fotkę wyskakuje okienko z informacją “file corrupted”. Aha, dodam jeszcze, że inne programy do obróbki zdjęcia otwierają.

Dzięki za zainteresowanie tematem :slight_smile:

wesolek87 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Problem jest raczej nietypowy.

Czy program zachowuje sie w identyczny sposob po reinstalacji?

Byc moze komunikat “file corrupted” nie dotyczy plikow jpg, a dekompresora jpg zainstalowanego razem z programem ACDSee Photo Editor.

W takim przypadku reinstalacja powinna pomoc. Daj znac czy wyprobowales juz ten wariant i jesli tego wczesniej nie zrobiles - czy po reinstalacji programu cos sie zmienilo.

Jasne, że próbowałem. Nawet kilka razy z różnymi opcjami instalacji. Nie pomogło ;( Fajny ten program. Idealny złoty środek między PS a mniej zacnymi programami. Ale chyba będę musiał z niego zrezygnować :frowning:

I najdziwniejsze jest to, że inne jpg-i się otwierają. Tzn tapety, obrazki, avatary… Tylko zdjęcia z aparatu nie. Pomyślałem, że może mój aparacik ma jakiś dziwny profil jpg-ów, ale zrobiłem zdjęcia innym aparatem i program też nie chce ich otworzyć :confused:

Przeslij mi moze jakies przykladowe zdjecie z aparatu na "Wojtek . Moto gmail.com ", zobacze czy otworzy sie u mnie.

Jesli bylby to problem z formatem zapisu plikow w Twoim aparacie (dziwna niekompatybilnosc Photo Editora z jpgami z Twojego sprzetu) - u mnie tez sie nie otworzy (wtedy wyeliminuje sie kilka innych potencjalnych przyczyn problemu).

Jesli wyslesz go teraz - dam odpowiedz w miare szybko, jesli pozniej - bede juz spal i odpisze nad ranem (wiec ok. 17 w PL).

TEMAT ZAMKNIĘTY