Problem z otwórz za pomocą

(S1zu1) #1

witam.

mam następujący problem: złapalem jakis syf, chyba zjadlo mi jakies pliki systemowe albo je zablokowalo.. jestem w tym zielonkawy wiec zwracam sie o pomoc..:slight_smile: otorz przy wlaczaniu kompa nie uruchamia mi się explorer.exe, trzeba ręcznie lecz menadrzer zadan jest co jakis czas blokowany i trzeba co chwile wchodzic do trybu awaryjnego i wszystko robic, rejest rowniez sie blokuje:/ - dodaj usuń programy - nie da się urucvhmoić bo nie ma pliku rundll32.exe , przy wlaczaniu komoputera wyskakuje jeszcze pare bledow z powodu braku plikow systemowych..:confused: i najważniejszy problem, wszystkie pliki exe wyskakuje: otwórz za pomocą... Menu>uruchom... również wyskakuje otwórz za pomocą, nawet nie da sie uruchomic hijackthis, bo wyskakuje ze jest nieprawidlowa aplikacja windows.. co mam zrobic:P? postaram się loga wkleić

ah no i zprzyzwyczajenia juz dodam ze podczas klikania na wyłączx komputer, ten sie nie wylacza a uruchamia ponownie:P

pokombinowalem:P oto log:

http://wklej.org/id/114468/

(WooQash) #2

Jak chcesz się w to bawić to pozdrawiam, ja bym polecał format c:.

(S1zu1) #3

myslalem o tym ale niestety nie mam XP na plycie...:confused: a o 98 nawet nie mysle.. ozatym nie mam stacji dyskietek:/ format c zrobie moze za tydzien albo 2 jak nabede plyte z windowsem, do tego czasu chialbym chociarz moc popracowac i pograc na kompie... wystarczy aby dzialaly pliki exe(nie wlaczalo sie otworz za pomoca)

(deFco247) #4

Niestety masz Viruta w pełnej okazałości, a blokada rejestru oraz Menedżera Zadań wskazuje na infekcję Sality. :o :o :o

Natychmiastowy format wszystkich dysków i partycji bez wyjątku jest konieczny, gdyż infekcja już za dużo plików zainfekowała.

Przykro mi... :frowning:

(S1zu1) #5

format wszystkich partycji jest konieczny? ps: windowsa mam na C, D wydaje sie byc wporzadku - jesli D tez konieczny format to wystarczy prawym na D i formatuj?? - C juz przez biosa z plytka wndowsa tak? :slight_smile:

wszystkich dysków i partycji - czy to nie to samo:D? dysk i partycja chyba ze chodzi ci o to ze mam wiecej dyskow... niee nie:D 80 b mi wystarcza! xD

(Henio Mazurek) #6

Nie jest w porządku, jeśli pliki nie są poinfekowane to masz kopie wirusa w przywracaniu systemu i autostartującą wersję bezpośrednio na D.

Nie polecam. Sformatujesz D:\ spod zakażonego systemu a starter wirusa i tak zdąży się na nim zapisać. Tutaj zalecam format spod konsoli odzyskiwania, proste polecenie format d:, tak staraj się formatować partycję niesystemową.

No i pamięci przenośne.

(S1zu1) #7

nie za bardzo rozumiem, zawsze formatowalem w taki sposob, a dysk C- systemowy formatowalem poprzez plytke instalacyjna nwindowsa... jakies dokladniejsze wskazowki jak sformatowac D :)?

(Henio Mazurek) #8

Jak wejść do konsoli jest tu

http://www.adam749.eu/index.php?id=konsola

Korzystasz z polecenia format (wszystko opisane na stronie z linka).

Obecnie Sality jak i Virut przenosi się przez pendrivy również. Przez co tworzony jest na każdym dysku plik uruchamiający wirusa w momencie otwierania dysku przez explorera i nieuważny ruch po postawieniu systemu (gdy jakiś śmieć jednak pozostał) może sprawić, że infekcja szybko wróci.

(S1zu1) #9

ok dzieki za pomoc, poradze sobie z dyskami, czyli po formacie D juz nie powinno dojsc do uruchomienia komputera, tylko odrazu rowniez format C(sory zoe to glupie pytanie ale pisalem jestem troche zielony:P) i jak sformatowac pendrive..(moziliscie ze z zakazonego komputera i tak dojdzie do przeniesienia sie virusa na dysk przenosny..)?

ps: mam system plikow FAT32 - formatuje dysk D taką komendą: D:/FS:FAT32 :)?

(Henio Mazurek) #10

Komenda tak będzie wyglądała

format D: /FS:FAT32

Po sformatowaniu partycji od razu instalujesz świeży system.

Po formacie uruchom FlashDisinfector co wyłączy autoodtwarzanie, potem podłącz pendrivy, nie otwieraj ich, najlepiej je sformatuj i uruchom dla zabezpieczenia FlahDisinfector jeszcze raz.

http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry369724

(S1zu1) #11

ok czyli w skrocie: wchodze do konsoli, formatuje dysk D, następnie instaluje na C system, format robi sie automatycznie jesli wybiore instalacja na czystym dysku(czy jak to sie tam zwie, formata nie robilem 2 lata wiec troche zapomnialem:P) nastepnie sciagam ten program, i blokuje autoodtwarzanie pendriva i go formatuje klikajac prawym i forumatuj :slight_smile:

-- Dodane 01.07.2009 (Śr) 22:45 --

ok juz po formacie tylko... byl problem z formatem z tej konsoli... wpisalem ladnie koimende, dysk w 100% sie sformatowal ale nic nie zwiekszyla sie jego pojemosc, bo w instalatorze windowsa pisalo ze mam 2 dyski i zapelnione tak jak byly:D no to skasowalem obydwa i podzielilem od nowa na nowe partycje.. tylko z fat32 zmienilo mi sie na ntfs ..:confused: niewiem czy to dobrze czy zle...

(Henio Mazurek) #12

Dziwne, że miałeś problem z formatem spod konsoli, ja formtowałem sobie w taki sposób partycje i nie było żadnych problemów. Prawdę mówiąc to nawet lepiej, że przerobiło go na ntfs, jest bezpieczniejszy a i trudniej się fragmentuje, tyle, że 12% dysku zostało wyeksportowane na MFT.

(S1zu1) #13

a po polsku:D? co stalo sie z moimi 12% dysku:D? no i czy wszytsko dobrze zrobilem kasujac partycje i instalujac od nowa

(Henio Mazurek) #14

Fotmat ntfs ma to do siebie, że informacje o dostępie do plików przechowywane są w z góry przeznaczonym i niemodyfikowalnym obszarze dysku który zwie się MFT, więcej o tym pewnie znajdziesz w wikipedii. Poza tym jeśli partycjonowałeś wszystko od początku to dobrze, przecież i tak wszystko było na kasację. Zatem infekcja została zniszczona.

(S1zu1) #15

i mam jeszcze prosbe bo tutaj to juz kompletna załamka.. :smiley: zainstalowalem jakies stery do karty graficznej ale co uruchomienie komputera wyskakuje mi jakis dymek ze nastepuje zmiana z sli na pg... chcialbym zainstalowac jakies najepsze sterowniki do karty graficznej Geforce 7300 GS ... jakis link bardzo by mi pomogl, bo ze strony nvidi nie za bardzo wiec co pobrac:D bylbym wdzieczny :slight_smile:

PS: na pasku windowsa ciagle widnieje ikonka bezpieczne usuwanie sprzętu.. klikam na to i tam jest moj dysk... nierozumiem czemu mam kasowac dysk:/

(Henio Mazurek) #16

Spróbuj przeładować explorera (zabij i uruchom ponownie). Wklej tutaj nowe logi z OTL i gmer, bo to niepokojące, że po formacie coś się zaczyna sypać.

Co do sterowników, sprawdź na stronie producenta karty. Ja pobieram ze strony nVidii i jakoś działają.

(S1zu1) #17

a moglbys mi jakis link do sterownikow podac, tylko do pobrania:D? a co do logow to mysle ze to nie potrzebne, raczej nic si enie sypie tylko cos musze ustawic albo cus:D tutaj screen: http://img381.imageshack.us/img381/6933/asdasd.jpg

(Henio Mazurek) #18

W sterownikach to ja lichy jestem. Tutaj jest dział wirusowy, jak się upewnimy, ze nic nie masz wtedy załóż najlepiej temat w dziale sprzętowym.

(S1zu1) #19

wyzej podalem screena, niewiem czy to cos da.. a te sli na pg to pewnie wina sterownikow i trzeba je tylko zmienic.. bardziej martwie sie o ta kasacje dysku... czemu mi to wyskakuje

(deFco247) #20

Ta strzałeczka to tylko wysuwanie dysków wymiennych.

Są przypadki, gdy pokazuje do wysunięcia dyski twarde na stałe montowane w kompie.

Ja też tak miałem ze swoim dyskiem. Jak przeinstalowałem system to o dziwo nie pokazuje do wysunięcia mojego twardziela.

Widać u Ciebie poszło to na odwrót - nie miałeś, a teraz masz.

Jak na razie nie wiem o co Ci chodzi z tym SLI na PG.