Problem z otwórz za pomocą

witam.

mam następujący problem: złapalem jakis syf, chyba zjadlo mi jakies pliki systemowe albo je zablokowalo… jestem w tym zielonkawy wiec zwracam sie o pomoc…:slight_smile: otorz przy wlaczaniu kompa nie uruchamia mi się explorer.exe, trzeba ręcznie lecz menadrzer zadan jest co jakis czas blokowany i trzeba co chwile wchodzic do trybu awaryjnego i wszystko robic, rejest rowniez sie blokuje:/ - dodaj usuń programy - nie da się urucvhmoić bo nie ma pliku rundll32.exe , przy wlaczaniu komoputera wyskakuje jeszcze pare bledow z powodu braku plikow systemowych…:confused: i najważniejszy problem, wszystkie pliki exe wyskakuje: otwórz za pomocą… Menu>uruchom… również wyskakuje otwórz za pomocą, nawet nie da sie uruchomic hijackthis, bo wyskakuje ze jest nieprawidlowa aplikacja windows… co mam zrobic:P? postaram się loga wkleić

ah no i zprzyzwyczajenia juz dodam ze podczas klikania na wyłączx komputer, ten sie nie wylacza a uruchamia ponownie:P

pokombinowalem:P oto log:

http://wklej.org/id/114468/

Jak chcesz się w to bawić to pozdrawiam, ja bym polecał format c:.

myslalem o tym ale niestety nie mam XP na plycie…:confused: a o 98 nawet nie mysle… ozatym nie mam stacji dyskietek:/ format c zrobie moze za tydzien albo 2 jak nabede plyte z windowsem, do tego czasu chialbym chociarz moc popracowac i pograc na kompie… wystarczy aby dzialaly pliki exe(nie wlaczalo sie otworz za pomoca)

Niestety masz Viruta w pełnej okazałości, a blokada rejestru oraz Menedżera Zadań wskazuje na infekcję Sality. :o :o :o

Natychmiastowy format wszystkich dysków i partycji bez wyjątku jest konieczny, gdyż infekcja już za dużo plików zainfekowała.

Przykro mi… :frowning:

format wszystkich partycji jest konieczny? ps: windowsa mam na C, D wydaje sie byc wporzadku - jesli D tez konieczny format to wystarczy prawym na D i formatuj?? - C juz przez biosa z plytka wndowsa tak? :slight_smile:

wszystkich dysków i partycji - czy to nie to samo:D? dysk i partycja chyba ze chodzi ci o to ze mam wiecej dyskow… niee nie:D 80 b mi wystarcza! xD

Nie jest w porządku, jeśli pliki nie są poinfekowane to masz kopie wirusa w przywracaniu systemu i autostartującą wersję bezpośrednio na D.

Nie polecam. Sformatujesz D:\ spod zakażonego systemu a starter wirusa i tak zdąży się na nim zapisać. Tutaj zalecam format spod konsoli odzyskiwania, proste polecenie format d:, tak staraj się formatować partycję niesystemową.

No i pamięci przenośne.

nie za bardzo rozumiem, zawsze formatowalem w taki sposob, a dysk C- systemowy formatowalem poprzez plytke instalacyjna nwindowsa… jakies dokladniejsze wskazowki jak sformatowac D :)?

Jak wejść do konsoli jest tu

http://www.adam749.eu/index.php?id=konsola

Korzystasz z polecenia format (wszystko opisane na stronie z linka).

Obecnie Sality jak i Virut przenosi się przez pendrivy również. Przez co tworzony jest na każdym dysku plik uruchamiający wirusa w momencie otwierania dysku przez explorera i nieuważny ruch po postawieniu systemu (gdy jakiś śmieć jednak pozostał) może sprawić, że infekcja szybko wróci.

ok dzieki za pomoc, poradze sobie z dyskami, czyli po formacie D juz nie powinno dojsc do uruchomienia komputera, tylko odrazu rowniez format C(sory zoe to glupie pytanie ale pisalem jestem troche zielony:P) i jak sformatowac pendrive…(moziliscie ze z zakazonego komputera i tak dojdzie do przeniesienia sie virusa na dysk przenosny…)?

ps: mam system plikow FAT32 - formatuje dysk D taką komendą: D:/FS:FAT32 :)?

Komenda tak będzie wyglądała

format D: /FS:FAT32

Po sformatowaniu partycji od razu instalujesz świeży system.

Po formacie uruchom FlashDisinfector co wyłączy autoodtwarzanie, potem podłącz pendrivy, nie otwieraj ich, najlepiej je sformatuj i uruchom dla zabezpieczenia FlahDisinfector jeszcze raz.

http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry369724

ok czyli w skrocie: wchodze do konsoli, formatuje dysk D, następnie instaluje na C system, format robi sie automatycznie jesli wybiore instalacja na czystym dysku(czy jak to sie tam zwie, formata nie robilem 2 lata wiec troche zapomnialem:P) nastepnie sciagam ten program, i blokuje autoodtwarzanie pendriva i go formatuje klikajac prawym i forumatuj :slight_smile:

Dodane 01.07.2009 (Śr) 22:45

ok juz po formacie tylko… byl problem z formatem z tej konsoli… wpisalem ladnie koimende, dysk w 100% sie sformatowal ale nic nie zwiekszyla sie jego pojemosc, bo w instalatorze windowsa pisalo ze mam 2 dyski i zapelnione tak jak byly:D no to skasowalem obydwa i podzielilem od nowa na nowe partycje… tylko z fat32 zmienilo mi sie na ntfs …:confused: niewiem czy to dobrze czy zle…

Dziwne, że miałeś problem z formatem spod konsoli, ja formtowałem sobie w taki sposób partycje i nie było żadnych problemów. Prawdę mówiąc to nawet lepiej, że przerobiło go na ntfs, jest bezpieczniejszy a i trudniej się fragmentuje, tyle, że 12% dysku zostało wyeksportowane na MFT.

a po polsku:D? co stalo sie z moimi 12% dysku:D? no i czy wszytsko dobrze zrobilem kasujac partycje i instalujac od nowa

Fotmat ntfs ma to do siebie, że informacje o dostępie do plików przechowywane są w z góry przeznaczonym i niemodyfikowalnym obszarze dysku który zwie się MFT, więcej o tym pewnie znajdziesz w wikipedii. Poza tym jeśli partycjonowałeś wszystko od początku to dobrze, przecież i tak wszystko było na kasację. Zatem infekcja została zniszczona.

i mam jeszcze prosbe bo tutaj to juz kompletna załamka… :smiley: zainstalowalem jakies stery do karty graficznej ale co uruchomienie komputera wyskakuje mi jakis dymek ze nastepuje zmiana z sli na pg… chcialbym zainstalowac jakies najepsze sterowniki do karty graficznej Geforce 7300 GS … jakis link bardzo by mi pomogl, bo ze strony nvidi nie za bardzo wiec co pobrac:D bylbym wdzieczny :slight_smile:

PS: na pasku windowsa ciagle widnieje ikonka bezpieczne usuwanie sprzętu… klikam na to i tam jest moj dysk… nierozumiem czemu mam kasowac dysk:/

Spróbuj przeładować explorera (zabij i uruchom ponownie). Wklej tutaj nowe logi z OTL i gmer, bo to niepokojące, że po formacie coś się zaczyna sypać.

Co do sterowników, sprawdź na stronie producenta karty. Ja pobieram ze strony nVidii i jakoś działają.

a moglbys mi jakis link do sterownikow podac, tylko do pobrania:D? a co do logow to mysle ze to nie potrzebne, raczej nic si enie sypie tylko cos musze ustawic albo cus:D tutaj screen: http://img381.imageshack.us/img381/6933/asdasd.jpg

W sterownikach to ja lichy jestem. Tutaj jest dział wirusowy, jak się upewnimy, ze nic nie masz wtedy załóż najlepiej temat w dziale sprzętowym.

wyzej podalem screena, niewiem czy to cos da… a te sli na pg to pewnie wina sterownikow i trzeba je tylko zmienic… bardziej martwie sie o ta kasacje dysku… czemu mi to wyskakuje

Ta strzałeczka to tylko wysuwanie dysków wymiennych.

Są przypadki, gdy pokazuje do wysunięcia dyski twarde na stałe montowane w kompie.

Ja też tak miałem ze swoim dyskiem. Jak przeinstalowałem system to o dziwo nie pokazuje do wysunięcia mojego twardziela.

Widać u Ciebie poszło to na odwrót - nie miałeś, a teraz masz.

Jak na razie nie wiem o co Ci chodzi z tym SLI na PG.