Problem z otworzeniem strony "orange"

Witam,tak jak pisałam w tytule mam problem o otworzeniem strony"orange"Trwa to juz ponad 2 tygodnie.Wszystkie inne strony otwierają sie bez problemu.Zainstalowałam juz przeglądarkę "Firefox"oraz "opera"i nadal jest to samo.Skanowałam kompa i nie ma żadnego wirusa,żadne witryny również nie są zablokowane.Proszę o pomoc bo często korzystam z tej strony.Gdzie mogę szukac przyczyny.Zdarzyło mi sie to pierwszy raz.Wyskakuje następujący komunikat;"BŁĄD

Żądany URL nie może zostać sprowadzony


Podczas sprowadzania URL-a: http://www.orange.pl/

wystąpił następujący błąd:

Nie można zrealizować połączenia

System zwrócił następującą wartość:

(110) Connection timed out

Serwer źródłowy lub sieć mogą być nieczynne. Spróbuj ponowić żądanie później.


Generated Sun, 24 Jun 2007 12:46:02 GMT by lomza.lom.vectranet.pl (Squid/2.4.STABLE6) Pozdrawiam

A nie masz strony zablokowanej w firewallu lub innym programie typu Internet Security ??

Strona wczytuje się prawidłowo.

a gdzie moge sprawdzić czy nie mam zablokowane w firewallu?Wstyd sie przyznac,ale od stron technicznych to ja za bardzo się nie znam

czyli korzystasz z serwera proxy, taki komunikat występuje w momencie, jak serwer proxy nie może sprowadzić dla ciebie tej strony.

Jeśli nie ustawiałaś sam proxy, to widocznie twój provaider internetowy stosuje tzw transparentne proxy (niewidoczne dla użytkownika), czyli przekierowuje wszystkie połączenia WWW wysyłane w internet, na swój serwer proxy. skontaktuj się z administratorem w takiej sytuacji.

w stopce komunikatu masz:

czyli serwer proxy.

jeśli rzeczywiście jest to transparentne proxy (nie ustawiałaś sama tego w przeglądarce), to możesz skorzystać z innego proxy tymczasowo, np wpisując w3cache.icm.edu.pl port 8080, być może provider nie przekierowuje portu 8080 na swoje proxy, tylko sam port 80.

Spróbuj wejść na stronę Orange, używając jej adresu IP: 194.9.223.6 (wpisz ten ciąg w przeglądarce w miejsce adresu strony)

dziękuje bardzo,jutro skontaktuję sie z administratorem,chociaż jak dzwoniłam do nich to twierdzą,ze to nie od nich.Ale moim zdaniem to najprędzej od nich będzie.Pozdrawiam

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 2:11

no niestety,z ich adresu również nie mogę wejść

w takim razie czyj to serwer proxy:

bo to z tego serwera otrzymujesz komunikat, o braku możliwości sprowadzenia strony.

nie masz przypadkiem internetu z firmy http://www.vectra.pl/??

tak,mam internet z vectry

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 2:24

ja czuje ,ze muszę osobiście do nich sie przejśc bo przez telefon mnie tylko zbywają