Problem z overclockingiem

Procek: c2d E6750 @ 2.66

Ram: Patriot 2x1GB 800 LLK

Płyta: Abit IP35-E

Chłodzenie: Box

Witam, dziś 1 raz spróbowałem overclockingu. Troszkę poczytałem i zabrałem się do roboty. Na początku podniosłem FSB z 350 do 360 na mnożniku 8 oczywiście. Wszystko śmigało pięknie. Następnie spróbowałem podnieść do 370 i ku mojemu zdziwieniu komputer się nie uruchomił (zwis przy ładowaniu windowsa) Zrobiłem więc restart i wróciłem do 360. Trochę dziwne to, liczyłem, że do 3GHz bez problemu pójdzie - może trafiłem na dziurę w ustawieniach FSB? (nie wiem jak to się dokładnie nazywa). Powiedzcie mi w ogóle jak poustawiać to wszystko, Ramy i procka. Zauważyłem, że automatycznie jak podnoszę FSB podnosi się też DDRAM Speed. Mam ustawione na 1.0 a maks mogę ustawić 2.0. To jest mnożnik tak? Jak podnoszę FSB to tak jak mówiłem podnosi się DDRAM speed ale mnożnik zostaje na 1.0. Więc tak jak mówię ramy na razie mam na 1.0 a napięcie 2.1 V. (maks mogę 2,2V). Prosiłbym o radę jak dalej podkręcać? ;]

Temperatura po podniesieniu z 2.66 -> 2880 wzrosła na obu rdzeniach zaledwie o 1 stopień.

oczywiscie, szklana kula mowi… mowi… pci-e nie zablokowales :?:

i oczywiscie natywnie ten proc chodzi na 333x8, wiec jakie sa pamieci?

proponuje poczytac troche wiecej

a po polsku mógłbyś? nie blokowałem nic

wraz z podnoszeniem fsb podnosisz tez czestotliwosc szyny pci-e - normalnie powinna byc 100mhz, przy 360mhz fsb wyskakuje ponad 105mhz i sie sypie - to tez dobija karte, dyski i wszelkie karty rozszerzen w slotach pci 8)

dlatego, pierwsza czynnoscia przy OC jest zablokowanie pci-e na 100mhz…