Problem z p2p na radiówce

(system) #1

Witam. Tak jak w temacie, posiadam radiówkę i mam problem z p2p. Posiadam Access Point Minitar 802.11g MNWAPG i nie mam tam możliwości zmiany portu. Jestem za NATem. Tylko w nocy czasami działa sieć p2p. Dostawca internetu powiedział że on nic nie blokuje, jednak chyba coś blokuje moim zdaniem. Macie jakieś pomysły na odblokowanie sieci p2p??

(Szaman15) #2

No to jak nie masz mozliwosci przekierowania portow w access point to ja nie widze tu rozwiazania no chyba ze ktos cos wie to niech sie podzieli ;p

(Xeon Bloomfield) #3

Przetestuj swój port od programu p2p, poprzez: http://www.utorrent.com/testport

Wpisujesz port i testujesz... Jeżeli nie działa, wstecz i testujesz inny...

Powiedz jaki masz system ? Jeżeli Windows Vista to wbudowana zapora potrafi strzelać takie fochy, że raz działa, raz nie... Trzeba dobrze odblokować port w zaporze...

(system) #4

posiadam windows xp sp2, również na linuksie slackware testowałem p2p i też nic

http://www.bezpiecznywsieci.pl/skaner-p ... nline.html

użyłem tego skanera co jest na stronei i znalazło mi port 53 otwarty :smiley: wpisałem w klienta torrenta ten port ale i tak ściąganie stoi w miejscu #-o

siec DHT w BitComet wykrywa mi :smiley:

20:59

znalazłem coś o tunelowaniu i to działa :smiley: tylko się boje żeby mnie admin nie znalazł bo to jest podobno wykrywalne:-)

(Monczkin) #5

Nooon , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej zostanie usunięty.

(Bogna2009) #6

Admin dobrze wie co robi więc nie łudźcie się Panowie że uda wam się ściągać z prędkością większa niż macie zapisane w umowie, nawet jak przekierujecie porty.

Obecnie chyba wszyscy ISP skutecznie wycinają torrent-user - bo to potwornie zapycha całą inftrastrukture operatora.

Tu nie chodzi o to że nie można ściągać, bo można.

Operator po prostu skutecznie obcina transfer i ilość jednoczesnych połączeń do wartości wykupionej w umowie - tym sposobem nie oplaca się ściągac syfu z torrentów i zamulać sieci bo te same transfery można osiągnąć ściągając normalnie z www, rapidshare etc. czy ygoow.