Problem z Palit 7300GT Sonic AGP

Panowie, poratujcie!

kupiłem tego palita i nie mogę go zainstalować :frowning:

robiłem tak:

  1. odinstalowałem sterowniki od radeona

  2. w trybie awaryjnym użyłem programu Drive Cleaner 3

  3. zamieniłem karty w kompie

  4. podłączyłem dwa molexy do karty

  5. włączam kompa i podczas instalacji sterowników z płyty (162.18) monitor przechodzi w stan czuwania i komp się zawiesza

po ręcznym restarcie monitor przechodzi w stan czuwania w momencie, w którym powinien się pokazać ekran logowania windows

muszę wchodzić w tryb awaryjny i usuwać te sterowniki i dopiero wtedy windows startuje w trybie normalnym (tylko bez wykrytej grafiki)

dodatkowe uwagi:

  • próbowałem sterowników w wersji 93.71 - efekt ten sam

  • próbowałem także usunąć i wgrać ponownie sterowniki do chipsetu - niestety po tej operacji problem przy instalacji grafiki występuje nadal

co mam robić? czyżby karta była walnięta? a może płyta główna jej nie obsługuje? albo zasilacz za słaby? zaczynam popadać w obłęd

karta to dokładnie Palit 7300GT Sonic 256MB 128-bit DDR3 pod AGP

może standardowo w sterownikach masz ustawione rozdzielczość i odświeżanie którego twój monitor nie obsługuje wtedy tak sie dzieje, sprubuj po zainstalowaniu sterowników, restarcie w trybie awaryjnym ( bo zrozumiałem że wtedy działa) zmienić rozdziałkę i odświeżanie w sterownikach np. na 1024x768 60Hz myśle że wtedy powinien odpalić jak będzie działać to odświeżanie na min. 75Hz jeśli monitor to crt

myślałem o tym, dlatego też próbowałem przed instalacją sterowników zmieniać rozdzielczości i głębię kolorów - nic to nie pomoga

a może trzeba jakąś opcję w BIOS’ie uaktywnić? albo z tym zasilaniem pod MOLEX jest coś nie tak?

jak odłączyłem to dodatkowe zasilanie to efekt był ten sam, zwiecha podczas instalacji sterowników

Złączono Posta : 15.11.2007 (Czw) 20:03

przed chwilą próbowałem zainstalować windowsa na drugim dysku (aby sprawdzić czy na czystym systemie problem będzie występował nadal) i ku mojemu zdziwieniu instalator w pewnym momencie się zawiesza :frowning: próbowałem trzykrotnie i za każdym razem zwis jest w tym samym momencie

Reset biosu - czyli komp odłączony od zasilania 230V, wyjmij baterię na 30 minut, włóż i ustaw bios tylko co trzeba i zapisz Save.

I zobacz.

Sprawdź kartę na innym kompie.

Jak tam zasilacz.

Aktualizacja biosu.

Co to za płyta główna, może ma problem z obsługą tej karty?

jakoś sobie poradziłem z instalacją sterowników, poszło mi na takiej wersji nv_gf_163.75-2kxp32-whql

zasilacz to chieftec 420W więc chyba jest wystarczający

niestety nie mam możliwości sprawdzenia karty na innym kompie

bios jest najnowszy z oficjalnych

z resztą, sprzęt mam w podpisie

martwi mnie jednak to zawieszanie się instalacji windowsa xp :frowning: