Problem z Pamięcią (1,5 GB RAM)

Witam, mam płytę Soltek SL-NF4-754RL, mam na niej 2 x 512 DDR dołożyłem jeszcze jedna 512 DDR i teraz jest problem bo Win XP nie wykrywa mi tej pamięci, program EVEREST znalazł ja bez problemu, ale w właściwościach komputera dalej pisze ze mam tylko 1GB i pod tym napis “Rozszerzenie adresu fizycznego”/ na płycie sa sloty 2x żółty i 2x fioletowy, te stare pamięci były w żółtych ale jak włożyłem do fioletowego te nowa pamięć to tylko wykrywało mi 512 ramu (nowa), wiec przełożyłem stare pamięci do fioletowych slotów, a te nowa do żółtych - dlaczego tak sie dzieje ?

Screeny:

2.PNG

Screen z EVEREST:

1.PNG

Twoja płyta obsługuje dual-channel. Z tego też powodu, wymaga parzystej liczby modułów. Oczywiście, gdybyś miał tylko jedną pamięć pracowałaby ona w trybie single. W obecnej sytuacji, aby pozbyć się komplikacji jedynym wyjściem będzie albo pozbycie się tej pamięci, albo dokupienie jeszcze jednego, takiego samego modułu do pary. Dodaj jeszcze, że kiedyś miałem podobną sytuację, tyle, że u mnie płyta przy bootowaniu dawała jedynie znaki dźwiękowe i nie chciała się podnieść.

dodałem pamięć 256RAM i teraz pokazuje tylko 1,5GB no ale jeśli nic się nie stanie to niech już tak zostanie :wink:

3.PNG

Najlepiej sprawdź teraz stabilność pamięci bootowalną płytką z memtest’em, bo mogą generować błędy.

Witam ponowie dodałem zamiast kości 265, pamięć 512 ale nadal mam ten problem, dlaczego tak się dzieje już nie mam sil na ten komputer…

SS z Everest:

265_pamiec2.jpg

PS// Sory ze odswiezam ale poco zakladac drugi ten sam temat:

użyj płyty z programikiem do sprawdzania pamięci: memtest

albo jak byś miał dostęp do jakiejś wersji linuxa np: Ubuntu to mógłbyś spróbować uruchomić go jako LiveCD i wtedy zobaczyć ile ci wykryje Ubuntu pamięci, może windowsowi się coś pokićkało…

Człowieku zrozum kup jeszcze jednego, takiego samego RAM tej samej firmy -.-

pamięci się gryzą ,widać że pamiątki od GoodRam mają inne timingi,kup sobie w 2*1 GB tej samej firmy i będzie z bańki

skąd miałem wiedzieć człowieku ze będą się gryzły >.<

Mam Ubuntu, sprawdzałem nie wykryło błędów i tez pokazywało ze jest 1,5GB

Jak włączam kompa to jak testuje pamięć pisze ze jest te 1,5GB

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

usuń już mi jest nie potrzebny :wink:

// Dzięki za pomoc.