[Problem] z pamięcią ecc 1gb

(Forumtrancenews) #1

Siemaneczko

Moja płyta główna to -> Epox EP-4BDAE (intel845) obsluguje ecc.

Wczoraj dostałem pamięć 1gb samsung ecc pc2700 cl2.5.

Gdy wkładam pamięć i odpalam kopma to on piszczy... (nie znalazłem co oznaczają piski ale są one takie [długi ciągły iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, trrrrrrr, ijijijijijijijijij, trrrrrrrrrrrrr, ijijijijijijijijjij, trrrrrrrrrr, jijijijiji i tak w kółko]

Dostałem informacje, że w biosie musze ustawić "Dram Data integrity Mode" z Non-Ecc na Ecc wszystko było by dobrze... ale to świeci się na niebiesko i nie można tego zmienić !!

(McDracullo) #2

(Forumtrancenews) #3

Pamięć dobrze wciśnięta! ja nigdy nic tam w biosie na ECC nie zmieniałem. A jak przeprowadzic aktualizacje biosu? bo kurcze to jest bardzo wazna sprawa. pozdrawiam!

(JNJN) #4

Wyczyść dokładnie banki pamięci z kurzu.

Wsadź moduł pamięci do I banku.

Odłącz kompa z zasilania 230 V,wyjmij baterię na 30 minut,włóż i ustaw bios (jeśli opcja nie przestawi się automatycznie na ECC to przestaw) i zapisz Save.

Przekładaj moduł pamięci w bankach i rób to samo.

(Forumtrancenews) #5

Zrobiłem tak:

1.Odłaczylem kompa od zaśilania

2.Wyjełem ramy ddr

3.Wyjełem baterie

4.Przyczepiłem pamięć ecc

5.Poczekałem 30min

6.Odpalam kopma i... dalej piszczy.

(JNJN) #6

A pamięć nowa napewno sprawna.

I może nowa pamięć nie pasować do tej płyty - czyli płyta z nią nie współpracuje.

I jak płyta piszczy to aktualizacja biosu raczej nic nie da,ale spróbuj - ściągnij najnowszy bios do płyty,poczytaj:

http://www.bios.com.pl/index.php?d036d. ... 4.18/0.0.0

(Forumtrancenews) #7

Już mam najnowszy bios do mojej płyty głównej i widze jakiś mały postęp bo jak była przypięta pamiec 1gb to komp chwile chodził światełko z żółtego koloru na zielony się włączylo wczesniej to sie nie działo (chodzi mi o monitor) i już nie ma tego pisku na początku tylko jakby taka syrena nontop. Co teraz polecacie?

(JNJN) #8

Wszystko pisze.

I po co kupujesz pamięć z ECC.

Sprawdź wszystko jeszcze raz - metoda prób i błędów,jak dalej to samo pamięć do wymiany.