Problem z pamięcią karty graf

Witam.

Mam nietypowy problem. Otóż podczas grania (Quake Live) często zawiesza mi się komputer mimo iż wymagania sprzętowe do tej gry są dość niskie. Po wciśnięciu “reset” speaker podaje dźwięk 1 długi i 3 krótkie, czyli pamięć karty graficznej. Nie wiem w czym jest problem. Sterowniki aktualizowane są na bieżąco.

Mój sprzęt:

Procek: Intel Core i7-920 2.67GHz

Ram: 6 GB

Karta graf: Gigabyte GF 295 2GB

System: Win 7 64-bit

Dzięki z góry za uwagi.

Pozdrawiam.

Jaki zasilacz ?

Nie pamiętam dokładnie, ale CHIEFTEC co najmniej 500W, ale nie pamiętam dokładnie.

Jeden długi i trzy krótkie to ogólny błąd karty graficznej, nie koniecznie pamięci karty (dla BIOSu Award), a dla BIOSu AMI to błąd pamięci (nie można wykonać testów pamięci).

Jeśli nasz BIOS Awarda to wyciągnij kartę i włóż ją ponownie i solidnie przykręć kabel od monitora.

Jeśli masz BIOS AMI wyciągnij moduły pamięci i włóż je ponownie.

No mam BIOS AMI. A pamięć to chodzi o RAM czy o pamięć karty graf.?

Dodane 22.12.2011 (Cz) 15:45

Przełożyłem kości RAM w inne miejsca, bo mam 3x 2GB, ale problem nadal jest.

Przy BIOSie AMI chodzi o RAM. Wykonaj test pamięci za pomocą MemTest86+

Nagrałem ten program na CD-RW wg instrukcji, ale nie chce BOOT’ować tego programu. Sprawdziłem dla pewności ustawienia kolejności BOOTowania w BIOSie, ale jest wszystko dobrze. Czy ten program odpala się w jakiś inny sposób?

Nie pamiętam kurczę jak Memtest jest zrobiony - ale na płycie masz plik zip/iso czy pojedyncze, luźne pliki?

Jak ściągnąłem plik z www to był w postaci ZIP, który rozpakowałem, a w środku plik ISO. Odpaliłem go DAEMON TOOL’em i pliki nagrałem na CD-RW. Najpierw tak jak oryginalnie w katalogu BOOT, ale nie chciało się odpalić, więc nagrałem bez katalogu. Ponownie lipa. Może powinien być jakiś plik BOOT.ini czy coś?

Nagraj plik ISO np poprzez Nero, bez żadnych katalogów. Po nagraniu dane z płyty będą niedostępne w Windowsie (nic nie zobaczysz). Jeśli masz stację dysków też możesz odpalić ten program z dyskietki (inna jest wersja instalacyjna dla dyskietki). Jest też wersja dla pendriva. Testowałem wszyskie wersje. Wszystkie działają.

No i tak zrobiłem. Nawet nagrałem za pomocą programu MagicISO i też to samo. Nie bootuje płyty. Może ściągnąłem nie taką wersję programu, ale ściągałem go z tej domeny.

Musi działać. Piszę Ci krok po kroku jak to zrobić.

  1. Wchodzisz np tutaj: http://www.memtest.org/

  2. Pobierasz np ten plik: Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip) lub ten Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.gz) - jest na dole strony.

  3. Zapisujesz plik na dysku.

  4. Rozpakowujesz ten plik np za pomocą WinRara.

  5. Po rozpakowaniu otrzymasz plik z rozszerzeniem ISO.

  6. Kilkasz na ten plik ISO i powinien otworzyć ci się program do nagrywania płyt np Nero lub ręcznie otwierasz program do nagrywania i otwierasz w nim ściągnięty plik ISO.

  7. Nagrywasz.

  8. Gotowe.

  9. Uruchamiasz komputer w płytki i program zaczyna testować pamięć.

Nie nagrywasz tego jako np.zwykłe dane.Tylko musisz wybrać opcje-nagraj obraz płyty.Inaczej nie ruszy.

No i tak zrobiłem jak piszecie. Za pierwszym razem jak nagrałem same dane to się sam zorientowałem, ale napisałem, że użyłem programu MagicISO, aby nagrać ten obraz i mimo to jest lipa.