Problem z pamięcią karty graf

(3st) #1

Witam.

Mam nietypowy problem. Otóż podczas grania (Quake Live) często zawiesza mi się komputer mimo iż wymagania sprzętowe do tej gry są dość niskie. Po wciśnięciu "reset" speaker podaje dźwięk 1 długi i 3 krótkie, czyli pamięć karty graficznej. Nie wiem w czym jest problem. Sterowniki aktualizowane są na bieżąco.

Mój sprzęt:

Procek: Intel Core i7-920 2.67GHz

Ram: 6 GB

Karta graf: Gigabyte GF 295 2GB

System: Win 7 64-bit

Dzięki z góry za uwagi.

Pozdrawiam.

(michalj82) #2

Jaki zasilacz ?

(3st) #3

Nie pamiętam dokładnie, ale CHIEFTEC co najmniej 500W, ale nie pamiętam dokładnie.

(Seba_K.) #4

Jeden długi i trzy krótkie to ogólny błąd karty graficznej, nie koniecznie pamięci karty (dla BIOSu Award), a dla BIOSu AMI to błąd pamięci (nie można wykonać testów pamięci).

Jeśli nasz BIOS Awarda to wyciągnij kartę i włóż ją ponownie i solidnie przykręć kabel od monitora.

Jeśli masz BIOS AMI wyciągnij moduły pamięci i włóż je ponownie.

(3st) #5

No mam BIOS AMI. A pamięć to chodzi o RAM czy o pamięć karty graf.?

-- Dodane 22.12.2011 (Cz) 15:45 --

Przełożyłem kości RAM w inne miejsca, bo mam 3x 2GB, ale problem nadal jest.

(Seba_K.) #6

Przy BIOSie AMI chodzi o RAM. Wykonaj test pamięci za pomocą MemTest86+

(3st) #7

Nagrałem ten program na CD-RW wg instrukcji, ale nie chce BOOT'ować tego programu. Sprawdziłem dla pewności ustawienia kolejności BOOTowania w BIOSie, ale jest wszystko dobrze. Czy ten program odpala się w jakiś inny sposób?

(sla17) #8

Nie pamiętam kurczę jak Memtest jest zrobiony - ale na płycie masz plik zip/iso czy pojedyncze, luźne pliki?

(3st) #9

Jak ściągnąłem plik z www to był w postaci ZIP, który rozpakowałem, a w środku plik ISO. Odpaliłem go DAEMON TOOL'em i pliki nagrałem na CD-RW. Najpierw tak jak oryginalnie w katalogu BOOT, ale nie chciało się odpalić, więc nagrałem bez katalogu. Ponownie lipa. Może powinien być jakiś plik BOOT.ini czy coś?

(Seba_K.) #10

Nagraj plik ISO np poprzez Nero, bez żadnych katalogów. Po nagraniu dane z płyty będą niedostępne w Windowsie (nic nie zobaczysz). Jeśli masz stację dysków też możesz odpalić ten program z dyskietki (inna jest wersja instalacyjna dla dyskietki). Jest też wersja dla pendriva. Testowałem wszyskie wersje. Wszystkie działają.

(3st) #11

No i tak zrobiłem. Nawet nagrałem za pomocą programu MagicISO i też to samo. Nie bootuje płyty. Może ściągnąłem nie taką wersję programu, ale ściągałem go z tej domeny.

(Seba_K.) #12

Musi działać. Piszę Ci krok po kroku jak to zrobić.

1. Wchodzisz np tutaj: http://www.memtest.org/

2. Pobierasz np ten plik: Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip) lub ten Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.gz) - jest na dole strony.

3. Zapisujesz plik na dysku.

4. Rozpakowujesz ten plik np za pomocą WinRara.

5. Po rozpakowaniu otrzymasz plik z rozszerzeniem ISO.

6. Kilkasz na ten plik ISO i powinien otworzyć ci się program do nagrywania płyt np Nero lub ręcznie otwierasz program do nagrywania i otwierasz w nim ściągnięty plik ISO.

7. Nagrywasz.

8. Gotowe.

9. Uruchamiasz komputer w płytki i program zaczyna testować pamięć.

(Ciuci) #13

Nie nagrywasz tego jako np.zwykłe dane.Tylko musisz wybrać opcje-nagraj obraz płyty.Inaczej nie ruszy.

(3st) #14

No i tak zrobiłem jak piszecie. Za pierwszym razem jak nagrałem same dane to się sam zorientowałem, ale napisałem, że użyłem programu MagicISO, aby nagrać ten obraz i mimo to jest lipa.