Problem z pamiecia na dysku C/D w laptopie


(lina21) #1

Mam pewien problem z pamięcią w swoim laptopie. Na dysku C w moim komputerze zawsze brakuje pamięci natomiast na dysku D jest jej dużo, i jakimś dziwnym trafem wszystkie pliki np muzyka, filmy itd automatycznie zapisywane są na dysku C pozostawiając dużo miejsca na dysku D. Dlatego tez na dysku c często brakuje mi miejsca i pokazują się komunikaty informujące bym coś usunęła gdyż brakuje pamięci na dysku C.Jak mogę zagospodarować pamięć na obu dyskach równomiernie bym co chwila nie musiała czegoś usuwać ? Chciała bym również oczyścić swój komputer z niepotrzebnych plików typu cookies itp ale nie usuwając jakiś ważnych plików jak to zrobić? Bardzo proszę o rady .


(Jimek) #2
  1. Na sam początek zamiast usuwać, proponuję te filmy i muzyka przenieść na ten dysk D :wink:

  2. Dalej można oczyścić "temp",

(domyślnie) C:\Documents and Settings\NazwaTwojegoUzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp

no i z tego folderu wywalić można generalnie wszystko (czasem kiedy system długo stoi i nigdy nie był opróżniany ten folder, to może się zluźnić kilka GB).

  1. Programem którym pobierasz różne pliki, np. filmy i muzyka (zapewne oczywiście tylko i wyłącznie aby zobaczyć czy warto kupić dany produkt), ustawić by nie pobierał danych na dysk C tylko D.

Najlepiej by było gdybyś podał/a jakich programów używasz, to wtedy można by było powiedzieć gdzie co zmienić.


(lina21) #3

Dzięki:D Poprzenosiłam wszystko co się dało no i znalazło się miejsce:D folder temp miałam pusty wiec nie było kłopotu, a co do programów do ściągania plików to mam FlashGet ale właściwie go nie używam wiec nie ma po co przy nim majstrować :slight_smile: :D:D