Problem z pamięcią ? /Opcje wydajności

(Tribal93) #1

Witam.

Zaraz po włączeniu komputera pokazuje mi się okienko z opcjami wydajności i nie wiem czym to jest spowodowane. Podczas np grania w jakaś grę wyskakuje mi błąd ze w komputerze brakuje pamięci. Mialem ten problem wcześniej sformatowałem komputer było ok przez jakiś czas mogłem np grac w jakaś grę na full detalach a teraz mam już problem z uruchomieniem tej gry. Proszę o jakieś porady

(Łukash) #2

Ile masz pamięci RAM , jaką masz kartę graficzną , jaki system operacyjny , jak masz ustawiony plik stronicowania , co to za gry ?

(Tribal93) #3

4gb, gts250, win7, stronicowanie resetuje mi się przy każdym uruchomieniu komputera, nie ma to za dużego znaczenia praktycznie wszystkie po jakimś czasie czasami dłuższym czasami krótszym się wyłączają albo pokazuje się ta informacja o braku pamięci

(Łukash) #4

Podaj wielkość pliku. System 64bit ?

(Tribal93) #5

Tak 64. Wielkość jakiego pliku ?

Edit;

Sorry 32bit pomyliło mi się

(Łukash) #6

Pliku stronicowania, zdaję mi się że możesz mieć ustawiony zbyt mały. A usuwanie go podczas zamykania , spowalnia uruchamianie i nie daje zbyt wiele.

-- Dodane piątek, 3 sie 2012, 23:07 --

Zmień rozmiar pliku stronicowania na 1024MB ,początkowy i maksymalny, kliknij w Ustaw. Następnie uruchom wiersz polecenia jako administrator i wklej tą komendę:

bcdedit /set increaseuserva 3072

Kliknij ENTER i zrestartuj system.

(Tribal93) #7

Zrobiłem tak jak napisałeś zrestartowałem i dalej to samo.

ss; http://tinypic.com/view.php?pic=2m7vkmb&s=6

(Łukash) #8

Masz wyłączony plik całkowicie. Zaznacz Rozmiar niestandardowy, początkowy 1024 ,maksymalny 1024 , klik w Ustaw.

Komenda została wykonana właściwie ? Skopiowałeś i wkleiłeś poprawnie ?

(Tribal93) #9

Zrobilem tak. Tak zostala wykonana wlasciwie

(Łukash) #10

Potestuj, jeżeli wywali to spróbuj ustawić większy np na 1536MB <- początkowy i maksymalny ,nie zapomnij kliknąć w Ustaw.

Jakie gry ostatni wywaliło z tym komunikatem ?

(Tribal93) #11

Czasami tylko sie pojawia ten komunikat i grac moge dalej ale czasami sie wylacza. Black Ops Sniper Elite v2 Skyrim itp itd

(rgabrysiak) #12

Spróbuj ustawić plik stronnicowania jako

dodatkowo zaznacz opcję

Sprawdź czy problem nadal będzie występował.

(Łukash) #13

Ta komenda zazwyczaj pomaga na "te" gry przy których wyskakuje monit o braku pamięci .

Kolejno spróbuj porady rgabrysiaka , podaj jeszcze ile widać pamięci w Menedżerze zadań > Wydajność > Pamięć fizyczna - zrób zrzut ekranu tego obszaru z cyferkami.

(Tribal93) #14

(Łukash) #15

Jest mniej więcej tak jak na 32bit przystało, ale masz bardzo dużo działających procesów...Jak masz program CCleaner to odpal > Narzędzia > Autostart > na dole po prawej Zapisz do pliku > Zapisz na pulpit > zawartość wklej do posta.

(Tribal93) #16

Tak HKCU:Run ALLUpdate "C:\Program Files\ALLPlayer\ALLUpdate.exe" "sleep"

Tak HKCU:Run GG GG Network S.A. "C:\Users\esy\AppData\Local\GG\Application\gghub.exe"

Tak HKCU:Run Google Update Google Inc. "C:\Users\esy\AppData\Local\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /c

Tak HKCU:Run Microsoft® Windows® Operating System Microsoft Corporation C:\Users\esy\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Templates\webengine.exe

Tak HKLM:Run Adobe ARM Adobe Systems Incorporated "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"

Tak HKLM:Run Adobe Reader Speed Launcher Adobe Systems Incorporated "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"

Tak HKLM:Run AdobeAAMUpdater-1.0 Adobe Systems Incorporated "C:\Program Files\Common Files\Adobe\OOBE\PDApp\UWA\UpdaterStartupUtility.exe"

Tak HKLM:Run AdobeCS5.5ServiceManager Adobe Systems Incorporated "C:\Program Files\Common Files\Adobe\CS5.5ServiceManager\CS5.5ServiceManager.exe" -launchedbylogin

Tak HKLM:Run BCSSync Microsoft Corporation "C:\Program Files\Microsoft Office\Office14\BCSSync.exe" /DelayServices

Tak HKLM:Run RaidCall RAIDCALL.COM C:\Program Files\RaidCall\raidcall.exe

Tak HKLM:Run Share-to-Web Namespace Daemon Hewlett-Packard C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnd.exe

Tak HKLM:Run SunJavaUpdateSched Sun Microsystems, Inc. "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"

Tak HKLM:Run SwitchBoard Adobe Systems Incorporated C:\Program Files\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe

Tak Startup User isas32.exe C:\Users\esy\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\isas32.exe

(Łukash) #17

To jest prawdopodobnie malware !

Przeskanuj te pliki na https://www.virustotal.com/ i daj linka do wyników skanu. Dalej ruszymy po weryfikacji pliku.

(Tribal93) #18

https://www.virustotal.com/file/b4bcc44 ... /analysis/

(rgabrysiak) #19

Dla pewności pobierz ten program:

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

i przeskanuj nim komputer.

(Łukash) #20

Zgłoś się z infekcją keyloggerem do działu Bezpieczeństwo z logami z programu OTL wykonanymi według podanych tam instrukcji . Jak tam uzyskasz pomoc i system zostanie wyleczony ,przypomnij się wysłanym postem w tym temacie ,i jak będzie trzeba będziemy kontynuować tu.

W autostarcie możesz wyłączyć (CCleaner) praktycznie wszystko,a obowiązkowo te dwa.