Problem z pamięcią RAM- Blue Screen

Mam problem z pamięcią RAM DDR2. Dzisiaj zainstalowałem sobie Windowsa 7 64 bitowego, a że moja płyta główna obsługuje teraz do 8GB (nie dawno wymieniana - w lutym,marcu bo stara się popsuła) postanowiłem kupić sobie 2GB ram. Wpiąłem 2GB taktowanie 800,1Gb po 800,667 i 533. Nawet jak bez ostatniej kości jest to i tak jest problem. Po włączeniu kompa szczęśliwy że będzie więcej RAMu wkurzyłem się. Komp się nie odpala jest ciągle ten głośny dźwięk. Po restarcie jakoś się włączył, potem widnieje na ekranie napis “Trwa uruchamianie systemu Windows” i koniec. Blue Screen. Przedtem było 3,5GB ramu i wszystko chodziło pamięć jest GoodRama. O to mój sprzęt :

  • płyta główna: GIGABYTE GA-P35-DS3L/S3L

  • procesor: Intel Pentium D 2,66Ghz i 2,67Ghz

  • ram to wiadomo

  • kara graficzna Ati HD 3875 czy jakoś tak.

Teraz piszę z kompa siostry jak by były jakieś wątpliwości. Od czego to może być ? W końcu płyta obsługuje do 8 Gb ramu. Byłbym wdzięczny za pomoc.

patryk2266 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Teraz może być ?

Uruchomiłem kompa ale na 2GB 800 i 1 GB też 800 (takowanie). Może wszystkie kości muszą być jednakowego takowanie jeśli mają być większe niż 4GB ?

może nie tyle że taktowanie się nie zgadza,może poprostu jedne z pamięci nie obsługuje wolniejszych clocków i nie rusza,albo czasy dostępów kości się gryzą,no wiadomo że to pamięci.:slight_smile:

Próbowałem jeszcze wpiąć 2x 2GB od siostry ale to samo… myślę że może źle wpinam je albo coś się gryzie.

a może coś w biosie ustawić z tymi pamięcami tymingi albo zmienić szybkość pamięci … może ruszy

albo jak się uda to testować memtestem

Ale wiesz co zraziłem się do do tej pamięci… Po wielu próbach, w różnych kombinacjach nie udało się. Z moich domyśleń mój komputer gryzie się z GoodRamem jak jest wpięte 4GB lub więcej. Na stronie Gigabyte nie było nic napisane w dziale zalecane pamięci Ram o kostkach Goodrama. A co to jest ten tyming i memtest ? W tych sprawach jestem zielony :frowning:

PS. Teraz mam wpęte 3,5GB i chodzi.

memtest to program do testowania sprawności pamięci

tymingi to ustawienia dla pamięci można też ustawić szybkość pamięci,zmienić napięcie może potrzeba większego

ja też miałem goodrama 2gb też płyta gigabyte i u mnie dobrze chodził :smiley:

Wydaje mi się że jest to problem z GoodRamem. Od siostry wziąłem ram (Goodram) i było coś takiego: Wpiąłem 5GB ramu (2x2 +1) o takim samym takowaniu, i komp się włączył, wybrałem profil na chwile był pulpit i …To samo. niebieski ekran i restart.

Ps: kompa odstawiłem do serwisu (Ingfogloba) u mnie w pobliżu. Powiedzieli że zrobią właśnie ten memtest… Zobaczymy co to da, w najgorszym wypadku kupie kostki innej firmy np. Kingstona.

Dodane 05.06.2010 (So) 15:37

…Wkurzyłem się jak nigdy! !!