Problem z pamięcią RAM - komputer jej nie czyta

Witam. Mam mały problem z pamięcią ram. Obecnie mam 756ram (3x 256) DDR1, dokupiłam na allegro sprawną DDR1 2GB. Gdy zamontowałam ją do komputera, w ogóle jej nie czytało, tak jakby jej tam wcale nie było. Próbowałam we wszystkie sloty, nic. Zmieniałam nawet ustawienia w biosie, nic.

Komputer:

Windows XP professional

AMD Athlon XP 1500+ 1.35 GHz (był podkręcony, ale po zresetowaniu ustawień w biosie przywróciły się ustawienia fabryczne), 768MB RAM

3 sloty na pamięć RAM.

2GB RAM DDR1 które dokupiłam:

PC2100R-25330 … AA-A

2GB DDR 266Mhz CL2.5 ECC

Jutro jeszcze pojadę do kuzyna i sprawdzę na jego komputerze.

może mi ktoś pomóc? jestem zielona, mogę jeszcze coś zrobić?

Z góry dzięki ;*

Napisz jaką płytę główną posiadasz.

W tym celu pobierz np. program CPU-Z i odczytaj model płyty głównej (zakładka Mainboard, pole Manufacturer oraz Model).

Prawdopodobnie masz za stary komputer. Nie czyta kości pamięci w jednym slocie 2GB. To jest normalne i nagminne. Sprawdź na stronie producenta, jaką maksymalnie ilość płyta obsługuje, i ile w jednym slocie?.. Po za tym, często pamieć muszą być sparowane parami, o odpowiedniej częstotliwości. Wyciąg wszystkie pamieć, i pozostaw tą 2GB na test, czy BOIS będzie ją widział w jednym kanale. Jeśli tak?, to do drugiego slotu musisz kupić taką samą 2GB. Jeśli gdzieś będziesz ja sprawdzać w innym komputerze, tez zrób to samo, wyciąg inne pamięci, a włóż tylko ta 2GB. Bo może całkiem nie odpalić komputer, jeśli będą rożne częstotliwości. Ja mam to samo z jednym z laptopów, który czyta 2x4GB łącznie może obsłużyć 8GB. Próbowałam włożyć do jednego slotu 8GB, by mieć 2x8GB, łącznie 16GB i nie widzi mi kości w jednym kanale 8GB.

:lol: :lol:

model: MS-6712

Z ciekawości zajrzałem sobie do manuala twojej płyty i niestety w slocie możesz umieścić kość o maksymalnej pojemności 1GB, większych twoja płyta nie obsłuży.

Ok, czyli już wszystko jasne.

Dziękuję za pomoc :wink: