Problem z pamiecią Ram

(Hackman3d) #1

Witam

screen:

Mam płyte glowna Matsconic 8137C+ i mam na niej zamontowane pamieci ram w 2 kosciach 1 - 256 MB 266mhz i 2 - 256 MB 400mhz właczajac memtesta po 16 minutach testu wyskauja błedy...

czy to moze być spowodowane wadliwa koscia 400 mhz ( bo z ta 266 nigdy nie miałem problemów) czy moze nalezy jakoś ustawić w biosie ustawienia tych kosci.

Aha obecnie korzystam z Win98SE ale instalujac WinXp i po chwili działania na nim i uruchamiania aplikacji pojawiaja sie błedy STOP :slight_smile:

Mysl ze ktoś mi pomoże

miłego dnia

Wesołych świąt

(Lukasz102) #2

tak

a co nia jest zle???

(Grzegorz Ch) #3

pamięć 400MHz dostosowuje się do niższej prędkości innych kości, więc nie powinno być problemów. A wyjmij może te kości 266MHz i zostaw samą 400MHz i zapuść memtesta.

(system) #4

w BOS-e nic nie przestawiaj , z pamięciami nigdy do końca nie wiadomo dlaczego nie chcą działać razem ( bo sądzę , że memtest odzielnie przejdą bezbłędnie) i czasem nawet dwie niby takie same kości , o tych samych parametrach odzielnie idą jak trzeba , w zespole - nie, to taka loteria.

(Hackman3d) #5

czyli moze być tak ze sa one sprawne a błedy pokazywane w memtescie moga swiadczyć o tym ze nie chca ze sobą wspógrać?

inny objaw który mnie np. martwi to to ze gry w ktore grałem na 256 mb chodziły normalnie a po dołozeniu 256 400 mhz po 10 minutach gry sie wyłaczaja :confused:

chyba jednak oddam ta kość po świetach bo mam na nia gwarancje (tylko ze kupiłem ja jakieś 1,5 mc temu i pod Win98 poprotu nic sie nie działa aż takiego tylko te gry i czesto zawieszajaca sie podstawowe programy z którymi wczesniej nie miałem problemów...i potem ten Xp i stop

pzdr

(JNJN) #6

Zrób test pamięci tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

(Hackman3d) #7

dodam jeszcze screen z CPU-Z

ram1:

ram2:

w biosie jak wchodz do ustawien pamieci

to przy DRAM Clock mam 100mhz

przy DDR Timing mam Manual jak wchodze moge zmienić na by SPD?

Złączono Posta : 10.04.2007 (Wto) 18:28

Teraz mam inny problem

Gdyż przetestowałem obie pamieci osobno i obie sa sprawne.

Zrobiłem potem tak ze do banku 1 wsadziłem pamiec 400mhz do banku 2 pamiec 266mhz i komp startuje ale nadal sa te błedy, w ustawieniu ze w 1 banku jest kosc 266 mhz w 2 banku kość 400 mhz komp nie startuje dźwiek w glosniku który sygnalizuje błedy pamiec.

Teraz wyjełem tą kość 266 mhz i pracuje tylko na 400 mhz. I mam pytanie czy jakbym chciał dokupić drugą kość też 400 mhz identycznej firmy to czy by wszystko działalo??

(czyli na płycie głownej 266 mhz 2 kosci 400mhz kingstona?)

Dzieki z góry za odp.