Problem z pamiecia ram


(Snajper35) #1

Co prawda częściowo problem był poruszany w innym temacie, ale tutaj sprawa jest poważna bo wiąże sie z wydatkiem pieniędzy i chce mieć pewność czy dobrze wykryłem problem. na poczatku:

Sa 2 systemy xp i win98. na xp wygląda to tak uruchamiam komputer( 2miesace temu reinstalka) system startuje chodzi z 10 minut po czym się wyłącza. Po ponownym uruchomieniu komputera system w trakcie ładowania się restartuje by za którymś razem podać komunikat ze błąd inicjowania pliku isaas.exe i się znowu komp wyłacza .tryb awaryjny normalny i tekstowy nie działają. Po wielu próbach raz się pojawiło menu z wyborem profilu ale zaraz wystąpił restart .Jak komp kilka godzin nie działa to sie da uruchomić na chwile xp . Nie mam połączenia z netem w ogóle wiec z wirusem ciężko raczej. problem się pojawił nagle 3 dni temu wiec to raczej nie sasser. Na win 98 sprawa jest podobna tylko ze system startuje normalnie. Fakt instalacja jest minimalna wielu składników nie ma direct 6 ale tez się nagle restartuje przy próbie uruchomienia czegoś z płyty np. expert lub jakiegoś programu z dysku. nawet zwyczajny scandisk powodował restart czy inny program diagnostyczny. Mi się wydaje ze to pamięć może być bo komputer ma kilka lat już.

uruchomiłem memtest86 (z płyty) i po wykonaniu 4% testu komputer się wyłączył wiec to wg mnie kość pamięci (256 MB pc400) Co sadzicie otym


(Technik Elektro) #2

tak wygląda to na problem z pamięcią, ewentualnie z zasilaczem.