Problem z pamięcią ram

Mam dwa pytania dotyczące pamieci ram.

  1. Czy kupując pamięc ram musze brac pod uwage parametry sprzętu i czy jak wezme starą kośc to sprzedawca kapnie sie co nalezy mi dac?

  2. Mam 2 wejścia na kosci ram. W jednym siedzi kośc ramu 128, a w drugiej jakaś mniejsza kość bez żadnego podpisu. W komupterze pokazuje mi ze mam 128 ramu. Czym może być ta kość “widmo”? :stuck_out_tongue:

Z góry THX za pomoc :smiley:

Najpierw sprawdzasz,jakie typy pamięci obsługuje twoja płyta główna EDO 133,DDR 333,DDR 400,zegar liczy się jako połowa częstotliwości magistrali czy pamięć pracuje z zegarem 66 - EDO 133,166 Mhz - DDR 333,czy 200 Mhz DDR 400,jeśli kupisz pamięć,której nie obsługuje twoja płyta główna,to ta poprostu jej nie zobaczy

Możesz też użyć Everesta i poczytać informację o pamięci

Te parametry musisz brać pod uwagę,bo dzisiaj jest różnorodność architektury PC i jest parę typów pamięci Ram

Mogłbyś napisać to tak jak dla blondynki? bo ja sie zgubiłem przy "płyta główna 133.333… " i czy mogłbyś dokładniej przeczytać pytanie bo jeszcze wszystkiego nie wiem :stuck_out_tongue:

Zegar w pamięciach pracuje z połową częstotliwości magistrali

typ pamięci DDR 333 ma zegar 166 Mhz,typ DDR 400 - ja mam taką pamięć to zegar 200 Mhz,ściągnij Everesta,ten program pokazuje dane o sprzęcie

Jeśli bierzesz 2 oddzielne moduły,muszą mieć podobne parametry,najlepiej gdy są dwa tego samego producenta,dobrze jest ustalić z przedawcą możliwość wymiany modułu Ra

A skąd moge wziąść tego Everesta :smiley: Jak możesz to powiedz a jak nie lookne na google :stuck_out_tongue:

AliEn najpierw odczytaj programem everest http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183 parametry płyty gł i pamięci i napisz co sie tam wyświetliło bo z twojego opisu to nic nie wynika , niewiadomo nawet jakie masz pamięci czy to są SIM, SDR czy DDR

Powiedzie co mam napisac bo tam jest tyle tego ze o jeju :stuck_out_tongue:

Uruchom program Everest i z menu po lewej stronie wybierasz:

Płyta głowna - w rowinietym menu wybierasz ponownie płyta główna

Podaj, najlepiej wszsytkie informacje z tego okienka

Ad1

Tak - podejrzewam że masz pamięć SDRAM i należy kupić moduł PC133 256 MB BX..Podejrzewam że jak sprzedawca kumaty to Ci dobrze doradzi,ale nie liczyłbym na to.

Lub zastosuj moduł SDRAM 64 MB,będzie pracował - komisy,giełdy - sprawdź czy nie mają błędów.

Ad2

Uszkodzony moduł.Bios nie widzi drugiego modułu pamięci lub występuje konflikt,między modułami lub modułami i płytą główną.

Wyczyść gniazdo tej pamięci i grzbiet stykowy modułu i dobrze osadź - możliwy brak styku w gnieżdzie.

Zresetuj bios na default i ustaw co trzeba,posiłkuj się książką do płyty głównej lub weź kumpla który kuma co w biosie.

Ale najpierw podaj płytę i zainstalowaną pamięć i procka - to co piszą koledzy.

Już kupiłemm i wszystko jest git. Thx za pomoc. A apropo tej dziwnej kości to to była jakaś tam zasklepka do pustego portu zeby był obieg :smiley: Pzdr :smiley: