Problem z pamięcią RAM

Witam,

Mam Windowsa 7 Home Premium 32-bit i 4GB do tego kartę Radeon HD5650 z 1GB własnej pamięci RAM.

W właściwościach systemu widnieje taka informacja:

073718e7b268cfa2.png

Dlaczego jest przydzielane 1 GB dla karty graficznej? Można to jakoś wyłączyć. W Biosie nie ma żadnej opcji związanej z pamięcią HyperMemory.

Screen z specyfikacji karty graficznej i ilości pamięci:

9e25e77bc9e9aa85.png

Zainstaluj Windows 7 ale w wersji 64 bitowej :stuck_out_tongue:

Nie ma innej możliwości? Windowsa kupiłem kilka dni temu przy zakupie komputera. Nie uśmiecha mi się wydawać kilka stów na system 64 bitowy:/

Ja mam Win 7 x64, zainstalowane 4 GB RAMu, a dostępne 2,47 GB. Taka jest siódemka. Dużo czytałem na ten temat i wnioski są takie, że nie da się sterować przydzielaniem RAMu…

Jeżeli Twój komp to laptop i ma dynamiczne przydzielanie pamięci dla karty graficznej to raczej ciężko będzie to zmienić (o ile to w ogóle możliwe), aczkolwiek jest to o tyle dobre że 32 bitowy system i tak na max zaalokuje Ci 3,25GB (proszę mi nie pisać że wykrywa wam 4GB - wykryć to może i 16GB jak się uprze ale zaalokuje tylko 3,25 :slight_smile: ). Na systemie 32bit ni jak tego nie obejdziesz a na 64? Hmm… jak już mówiłem nie wiem czy to laptop czy stacjonarny więc nie wiem dlaczego przesuwa pamięć z RAM na GPU.

Prawdopodobnie laptop Acera i stąd takie jazdy z RAMem - jak to w lapach ;]

Tak to jest laptop.

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie 64 bitowy system operacyjny? Nie chcę mieć 4GB i tego nie używać.

Raczej jedynym rozwiązaniem. Możesz też opylić kostkę 2 GB i mieć 2 GB zamiast 4 :stuck_out_tongue:

Ale dlaczego karta graficzna ma aż 2303MB skoro ta pamięć ma być nie obsługiwana przez system?

instalowałeś już jakieś aktualizacje z Windows update?

Nie instalowałem jeszcze żadnych aktualizacji, może mieć coś z tym wspólnego?

Dodane 19.03.2011 (So) 23:02

Tutaj znalazłem podobny problem również w systemie 64 bitowym.

http://windows7forum.pl/pamiec-ram-sprz … 13309.html

a miałem tak przez aktualizacje

miałem win 7 wersje E czyli bez internet explorera i zainstalowała mi się aktualizacja do IE i miałem 4Gb(dostepne 3,00Gb) po odinstalowaniu i restarcie wszytko wróciło do normy

tu jest temat ale nikt mi nie pomógł

http://forum.pcformat.pl/windows-7-x64bit-i-4Gb-ram-widzi-tylko-3Gb-t