Problem z pamięcią SDRAM

Witam

Zakupiłem nową pamięć SDRAM firmy kingston to wszystkich plyt i proc. Atlon Duron Pentium itd. Ja mialem procesor Duron 900MHz więc pomyślalem czemu by nie powiekszyc zasobów pamieci Ram. I tu sie zrobil problem gdyż kiedy zamontowalem pamięc komputer po wlaczeniu i pracy okolo 10-15min resetowal sie. Co może byc tego przyczyna?? nie mam pojęcia moze pamięc jest za nowa albo cos w tym rodzaju…nie wiem… bardzo proszę o pomoc gdyz nie chcialbym uslyszec ze wydalem kase na darmo

z góry dzieki

pozdrawiam :cry:

Jaki Windows jaka ilośc pamięci :?

Masz moze kod błedu, zresetował się raz czy resetuje się.

Niech się nie dziwą ze pytam o Windowsa i ilośc pamięci, bo jest to ważne.

windows XP profesional 256mb(taka była) a ja dokupilem 128mb

resetuja sie za kazdym razem nie ma zadnego kodu bledu :frowning:

może dlatego że nie wkłada się dwóch innych pamięci? mój kumpel miał kompa 256ram + 64ram i sie resetował jak sie wyjeło 64 zadziałał normalnie…

no u mnie jak wypne ta nowa 128mb tez juz sie pozniej nie resetuje tyle ze ja bym wolal aby moj komp dzialal poprawnie z obiema pamieciami.:slight_smile:

Sprawdź pamieci np. Memtestem. Być może pamięci są uszkodzone. Co do wkladania dwóch różnych pamięci nie powinno być z tym problemu.

jesli sa rozne tylko pod wzgledem rozmiarów - i owszem :slight_smile:

ale jesli sie roznia czestotliwosciami oraz innymi parametrami… to jak juz chcą działać wspólnie to lepsza pamięc zniża swój poziom do gorszej… i wychodzi lipa :stuck_out_tongue:

ja stawiam na memtesta - nowa pamiec moze byc uszkodzona

Wtedy szybsza zwalnia do tej wolniejszej i gorszej :stuck_out_tongue: Problem tylko gdy mowimy o wkladaniu roznych typow (SDR/DDR/DDR2)…

Obsadż I bank nową pamięcią i sprawdź kompa.

Jak to samo zresetuj bios zworką/baterią,ustaw co trzeba(nie dotykaj ustawień pamięci) i zapisz bios Save i test.

Jak to samo - test tej nowej pamięci.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Jak test wyjdzie dobrze,może aktualizacja biosu płyty,wymiana pamięci na inną.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538