Problem z pamiecią

Witam serdecznie ,jak w temacie mam problem z pamiecią ram miałem do tej pory 2razy1gb kingstona,i dokupiłem w jednej kości 2gb corsair i problem polega na tym ze nie widzi mi 4gb tylko 3gb,płyta to ASUS p5b deluxe wszystkie kości to 667mhz,czy ktos mógł by mi pomóc rozwiązac ten problem,z góry dziękuje.

i system 32 bitowy masz zapewne, niestety 4 GB nie jest w stanie 32 bitowy system w pełni zaadresować

max1 , pochwal się jaki masz system.

system 32bit windows xp,nie lubie visty!!!czyli nawet jak bym miał 4razy 1gb lub 4 razy2gb widział by tylko 3gb max??

Obojętnie jaka kombinacja, 32 bitowy system nie będzie widział 4GB, a jak będzie to ich nie wykorzysta z tego co wiem

czyli poszukać xp64 bit lub kupić viste z tym że nie mam zaufania co do vist

jak już coś to kup Viste ale 64 bitową nie 32 lub pobierz i zainstaluj Linux’a 64 bitowego

max1 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przy 4gb nie musisz instalować visty/xp 64 bitowego bo na 1 wychodzi.O ile 32 bity wykrywają ~3.2gb to zużywają mało zasobów a jeśli 64 bitowy system to pochłania więcej znacznie ramu na dzieńdobry przez emulację dlatego moim zdaniem wychodzi na 1

Aby to wykorzystać możesz też zainstalować XP 64-bit. Tylko XP 64-bit jest jedynie w wersji EN, a dopiero VIsta x64 jest w polskim języku.