Problem z pamięciami RAM

Witam ! Otóż mam pewien problem, jakiś czas temu od kolegi odkupiłem ram Elixira 512 mb, 400 MHz, dorzuciłem to do GoodRam 512 mb, 400 MHz i chodziło dobrze. Po jakimś czasie komp zaczął łapać zawiechy. Myszka stawała, po czasie ruszało, lub musialem ją odłączać i podłączać z powrotem. Czasami zawieszało się, że musiałem resetować kompa. Gdy wsadzam ram osobno, jedne i drugie chodzą bez żadnych problemów. Co może być przyczyną ? Myslalem moze ze to wina timingow, były na 2,5 ; przestawiłęm na 3 i bez skutku. Jakieś rady, pomysły ?

Jeden z modułów może być uszkodzony. Też to miałem kiedyś. Najpierw zawieszenia, a po dwóch tygodniach zaczęły się niespodziewane resety kompa. Na dwóch modułach komputer resetował się. Jeden był uszkodzony. Jak pisze kolega powyżej - przetestuj pamięć, najlepiej każdy z osobna. Napięcia i timingi w BIOSie daj na Auto.

-zmieniałeś kolejność w slotach na płycie ?

-to też jest ważne…

zrobiłem tak jak maru1 mowił, zmieniłem kolejność w slotach i narazie jest OK. Pamieci testowałęm pojedynczo memtestem i po ok. 250 % nie wykryło zadnych błędów. Co do timingow jak byly na auto to sie cieło, teraz jest 3T to jest ok.