Problem z pamięciami

Witam wszystkich.

Mam mały problem a mianowicie mam dwie identyczne pamięci, obie Kingstona. Odpaliłem niedawno Everesta i okazało sie że tylko jedna z nich to Kingston a druga to jakas “Nanya”, sprawdzałem w SisoftSandrze i potwierdzila to. (w poniedziałek biore kość do sklepu i robie tam wojne) w dodatku Kingston jest taktowany 133, 166 i 200 a Nanya 166 i 200. Mam Athlona XP2000 więc ustawiłem szyne na 133 ale mam problem z jedną grą i podejżewam teraz że przyczyną jest właśnie ta pamięć. Niech ktoś mi doradzi czy powinienem podnieść magistrale do 166, czy może to tak naprawde niema znaczenia ?

Reset biosu na default i ustaw tylko co trzeba.

Pamięci ustawione na SPD.

Zostaw FSB na 133 jak powinno być.

Jak podniesiesz FSB do 166 to przetaktujesz wszystko i komp może się nie uruchomić.

Sprawdź pamięci pojedyńczo na błędy - obsadzaj I bank,memtest86.

Może pamięci nie mogą razem pracować lub gryzą się z płytą główną.

Wgrać najnowszy bios.

Zastosować moduł jeden 512 MB.

Dlaczego sądzisz że jak jedna gra nie chodzi to wina pamięci.

Podaj jakie wywala błędy.

Podgląd zdarzeń i jakie błędy.

Niewywala błedów, poprostu zacina sie co minute na 2 sekundy, a kiedy wyciagne jedną kość to działa bezproblemu.

Poczytaj co napisałem i to zrób.

A jak komp pracuje jak obsadzisz I bank pojedyńczo obojętnie jaką kością.

Wyczyść dokładnie sloty pamięci z kurzu.

Ile masz slotów pamięci,jak więcej niż dwa to pobaw się przekładniem w slotach modułów.

Możliwe że pamięci się nie lubią lub któraś nie lubi się z twoją płytą główną.

A jak tam zasilacz,bo może jest problem zasilania lub jest coś z zasilaniem gniazd pamięci.

I wtedy należałoby sprawdzić jak komp chodzi na jednym module 512 MB.

Ok. dzieki JN, w sumie to niechodzi o błędy w grze tylko oto czy mam ustawione pamięci dobrze ?

Jak płyta pozwala na pracę asynchroniczną pamięci to ustaw tak.

procek FSB 133

pamięci ustaw na 166

Jak nie ma takiej możliwości wszystko ustaw na 133.

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=albatron_kx400-8x

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/ … 59475.html