Problem z panelem przednim / help

Siem.Mam mały kłopot.Na panelu przednim komputera mam 2x USB oraz wejście na mikrofon i słuchawki.

Z USB wszystko jest ok, natomiast o działaniu mikrofonu i słuchawek podłączonych do tych wejść mogę sobie pomarzyć.

Chcąc sprawdzić ocb zajrzałem do środka kompa.Spodziewałem się, że kłopot jest spowodowany nie podpięciem owego mikrofonu i audio do płyty głównej, jednak się myliłem.Z panelu przedniego odchodzi odchodzi jeden kabel składający się z kilku mniejszych, następnie rozchodzi się on na dwie części, z których jedna trafia do usb na płycie głównej i z nią wszystko jest OK, natomiast druga (od audio) leci sobie do wejścia AAFP…

Sądziłem, że dany kabelek audio ma się rozgałęzić i trafić do wejść SPDIF OUT i SPEAKER, lecz niestety kończy się jedną kością i trafia w AAFP.

Słuchawki i mikrofon nie są w żaden sposób wykrywane przez komputer (Płyta ASUS P5KPL-VM, karta zintegrowana- wiem.lipnie :expressionless: ) Pomożecie :?: ![-o<

Ja także szukałem rozwiazania tego problemu. Na jednym forum była odpowiedź: Nie da się, albo używa się wejść z przodu albo z tyłu obudowy. Jednak rozwiązaniem jest podłaczenie z tyłu jakiś głośników lub chociaż wsadzenie rozgałęźnika mini jack np.http://www.allegro.pl/item285433479_roz … _1out.html , ja tak mam tzn.z tyłu wsadzony rozgałęziacz i nawet jak nic nie jest do niego podłaczone to działają wejścia z przodu. Takie moje rozwiązanie tego problemu, chyba że coś źle kable masz podłączone.

eeee to szkoda.Spróbuję jeszcze znaleźć rozgałęzienie tego kabelka od audio na speaker i spdif.mimo wszystko thx

Ja mam to rozgałęzienie podłaczone, ale mimo to jak nic z tyłu nie jest wsadzone to jak podłacze coś z przodu to strasznie cichutko gra, prawie w ogóle nic nie słychać. Z tyłu byle co wsadź, nawet obetnij jakiegoś starego mini jack’a z starych głośników i z przod powinno wszystko grać.

Blauten ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.