Problem z paragonami -> Firma++(FPP) + XP + Posnet


(Scuzz) #1

Witam. Mam problem z drukowaniem paragonow pod winde xp he na FPP 2.60c na drukarce fiskalnej Posnet Thermal. Podpieta pod to jest rowniez drukarka do faktur.

Drukarka HP do faktur jest na LPT przez klucz HASP na LPT - dziala ok wszystko.

Drukarka fiskalna jest na COM-ie.

Wczesniej system dzialal na win98se bez zadnych problemow. Po zmianie na xp pierwszy problem to odczyt klucza z LPT. Poczatkowo FPP nie chcialo czytac klucza jednak po uzyciu User Port zadzialalo. Czyta klucz, program dziala, drukarka rowniez. Jedynie nie mozna drukowac paragonow.. :confused: Wyglada to dokladnie tak, ze FPP nie wyrzuca zadnych bledow, pojawia sie komunikat fiskalizacji jednak paragon nie wychodzi Posneta. Drukarka sprawna na 100% bo jak przepne dysk z win98se to dziala bez problemow.

Probowalem roznych konfiguracji. W FPP jest funkcja 'system NT' przy konf sprzetu jednak przy wlaczonej tej funkcji pojawia sie komunikat o bledzie w komunikacji z drukarka fiskalna.. Zmienialem rozniez parametry portu COM w menadzerze urzadzen na rozne sposoby i bez efektu. Dopisywalem parametry przy uruchomieniu programy dosowego przy pomocy MODE COM1 .... ustawiajac wszytsko wlaczone aby wymusic uruchomienie programu i portu z tymi parametrami i to tez bez rezultatu...

Pomoc telefoniczna z firmy Comarch tez nic nie pomogla, technik z Postnetu tez nie wie jak to ugryzc i ja w zasadzie tez przy tym padam, ale domyslam sie ze pewnie jest jakis sposob i mozliwe ze banalny, ale jak to bywa szukanie igly w stogu siana..

Jezeli jest ktos w stanie pomoc, albo ma jakis pomysl co jeszcze sprawdzic i sprobowac bede wdzieczny. Pozdrawiam.


(Murzyn1) #2

Połączenie starych programów (DOSOWYCH) + bezpośredniego dostępu do portów (jak w DOS'ie, W95, W98) z nowym sprzętem i systemem, gdzie takiego łatwego dostępu nie ma, powoduje dobrze znaną lawinkę problemów. Jeśli technicy z firm nie potrafią pomóc w tej sprawie, to wątpię żeby dało się to jakoś zgrabnie obejść. Możesz spróbować porównać parametry portu COM na obu systemach (szybkości, parzystości), zmieniać adresy portów w BIOS'ie (może gdzieś poza standardowym załapie) i próbować innej desperackiej magii w stylu przekierowywania wydruku z COM na plik i potem ręcznie do drukarki fiskalnej... Możesz spróbować jeszcze zrobić dual Boot na FREE-DOS + WIN XP i tam spróbować po staremu zgrać program z kasą fiskalną, to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie.