Problem z Partition Magic; Nie chce zmienić rozmiaru partycj


(putineq) #1

Jak w temacie, postanowiłem zainstalować Ubuntu na drugim kompie, więc tak jak to zrobiłem na tym chciałem zmniejszyć partycje o 30 GB i na nią wrzucić Ubuntu, niby wszystko ok, po restarcie kompa wywala ten ekranik partition magic gdzie on zmienia rozmiar itp. Tam się pojawia błąd, zdążyłem przeczytać "Mismatch on entry" albo coś takiego:( Wie ktoś co to może być? Załączam screena z partition magic. Partycje bufor zrobił znajomy informatyk i przeniósł bufor na tą partycje jakoś. Ogólnie tego kompa robił znajomy informatyk :slight_smile:

Screen


(goomish) #2

Wywal Partition Magica zanim narobisz sobie większych kłopotów. Do powiększania partycji użyj BootIt NG albo GPartEd. No chyba, że masz w miarę bieżący i sprawdzony backup ważnych danych :).


(floyd) #3

Kwestia gustu i potrzeb. Ja tam zostaję przy Partition Magic(uruchamiany z bootowalnej płyty) jeśli pozwolisz. Mam też GPartEd ale to dla mnie kobyła która uruchamia się chyba ze 3 minuty i do prostych operacji na partycjach nie jest mi taki potrzebny. :slight_smile:


(goomish) #4

Pozwalam, co mi tam. Nie moje partycje, nie moje dane, nie moje kłopoty :). Zabrałem głos w tym (i podobnych) wątku tylko dlatego, że Partition Magic nie jest programem godnym zaufania. Przynajmniej dla kogoś, kto nie chce ryzykować utraty danych. Czasy świetności PM skończyły się w raz z przeminięciem Windows 9x i FAT32 jako podstawowy system plików na domowych komputerach. Na Windows 2000/XP i ich nowych wersjach NTFS jest po prostu zbyt zawodny.


(putineq) #5

Więc tak, dość barwna była ta instalacja ubuntu :stuck_out_tongue_winking_eye: No ale opisze po kolei :slight_smile: Partition magic sie rozłożył na maxa za to GParted dał radę :wink: Zmniejszyłem partycje itd.

No więc pozostało zainstalować ubuntu :stuck_out_tongue_winking_eye: No więc lecim i co się okazało po instalacji ?? Plik hal.dll uszkodzony ;D No to chop na drugiego kompa i szukamy w guglach rozwiązania, pomogło to zamieszczone na stronach Microsoftu :o Dziwne nie!? No i tak stałem się posiadaczem kiepskiego systemu(Win Xp pro) i dobrego (Ubuntu) :smiley: Pozdrawiam i dzięki za pomoc :slight_smile: