Problem z partycją. Nie można wejść na partycję D

Cześć. Dziś rano postanowiłem zaktualizować windows10. Wszystko poszło ok. tylko, że nie mogę wejść na partycję D. Dysk SSD Crucial mx200 250GB mam podzielony na dwie partycje C na której jest system i D na pliki. Do momentu aktualizacji wszystko świetnie działało.

A teraz nie można wejść na D. Po odinstalowaniu aktualizacji problem nie zniknął. Mogę dysk sformatować ale wcześniej chciałbym jakoś dostać się do plikow z D i je przenieść. Z zarządzaniu dyskami system plików na format RAW. Ma ktoś pomysł jak naprawić problem albo jak nie da rady to chociaż jak dostać się do plików?

 

Screeny.

 

1.jpg2_cr.jpg

 

 

 

 

 

Takich tematów było mnóstwo, widać nie używałeś wcale wyszukiwarki.

Musisz użyć programu do odzyskiwania danych

 

Programy do odzyskiwania danych w zalinkowanym temacie nie pomagają. Podczas wyboru ścieżki do dysku D wyskakuje powiadomienie “dysk niedostepny…parametr niepoprawny” A jeśli chodzi o bad sectory to nie stwierdzono.

 

Wygląda tak jakby dysk był odłączony ale przecież nie jest bo na tym dysku na innej partycji działa system i działa bardzo sprawnie.

Pobierz
DMDE
GUI for Windows 
http://dmde.com/moredownload.html

przeczytaj:
http://dmde.com/pl/manual/toc.html

Uruchamiasz bez instalacji
Urządzenie Fiz. > wybierz dysk  > pokaż okno “Partycje”. 

Pokaż SMART dysku > CDI, HD Sentinel portable, hd tune

 

fan77 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

SMART na dysku SSD? Za wiele to mu nie pokaże.

spróbuj, może masz zmienionego właściciela

ppm na dysk > właściwości> zabezpieczenia >Nazwy grup lub użytkowników i tutaj dodajesz „użytkownicy uwierzytelnieni” i zamykasz okna i ponownie otwierasz niżej dodajesz uprawnienia .

Kliknij na

Volume 04 Podstawowa NTFS(07) 186GB

Otwórz wolumin

Jeśli otworzy okno woluminu:

Wszystkie znalezione i rekonstrukcja

Po zakończeniu zapisz do pliku.

Klikasz na Root i sprawdzasz jakie katalogi i pliki są widoczne. Odzyskujesz pojedyncze pliki(do 4000 na raz) do katalogów na zewnętrznym nośniku.

Jeśli nie otworzy woluminu (brak plików systemowych (MFT i MFTcopy), to w poprzednim oknie klikasz na

Pełne skanowanie i pokazujesz wyniki

Kurna nic nie można wkleić na forum! Fotek nie da rady, nawet loga nie można. Max. wielkość pliku 0,01MB? Żarty?

 

Wrzuciłem log na dropboxa. https://www.dropbox.com/s/8kolmbsdbo1s66u/devscan.log?dl=0

Jak wygląda okno Partycje po skanowaniu.

Zamknij okno Partycje

Narzędzia > Kopiuj sektory:

Źródłowy :

sektor początkowy

125278208

liczba sektorów 1

Docelowy:

plik – określasz miejsce zapisu sektora do pliku

następnie to samo z sektorem

488396799

Oba pliki wstawiasz na jakiś serwer i podajesz adres. Jeśli serwer nie przyjmuje plików .bin, robisz z tych plików rar

Wrzuciłem na dropboxa, mam nadzieję, że dobrze wszystko zrobiłem.:slight_smile:

 

https://www.dropbox.com/s/psg1u1kmmsaj4bs/bin pliki.rar?dl=0

 

Dzięki za pomoc, masz cierpliwość.:slight_smile: A już bliski byłem sformatowania całego dysku, szkoda by było plików. Może coś się uda.

 

Sprawa jest bardziej skomplikowana niż przypuszczałem. Sektory powinny mieć identyczną zawartość, a rozbieżności wykluczają jakikolwiek związek. Boot Sektor Copy(C w DMDE) sugeruje początek partycji w sektorze 125278215. Więc może skopiuj 100 sektorów od sektora

125278208 (Jak poprzednio, tylko do Liczba sektorów wpisujesz 100) i wstaw na serwer.

Jutro zobaczę co w nich można znaleźć.

Zrobione.

 

https://www.dropbox.com/s/4hmwmt4xfrls57m/dev0_lba125278208_100.rar?dl=0

Te sektory zostały nadpisane jakąś informacją. W takim przypadku odzysk w warunkach domowych jest mało prawdopodobny

Jeśli chcesz się dalej bawić :

prawy myszy na Volume04 > Otwórz Wolumin

Pokaż okno z rozwiniętą gałęzią Root

Nie da rady, wyskakuje komunikat -“Nie ma żadnych prawidłowych klastrów początkowych MFT”

 

Wiesz co, nie ma chyba sensu. I tak byłeś ostatnią szansą, próbowałem wcześniej kilku innych sposobów, np.testdiskiem czy Partition Wizaredem. Na różnych forach te metody ludziom pomagały a u mnie nic nie dały. Muszę się pogodzić z porażką i sformatować cały dysk, mam nadzieję, że pomoże.

 

Bardzo dziękuję za poświęcony czas.

 

edit: Po wszystkim, dysk sformatowany. Działa. Plików szkoda ale najważniejsze, że działa.

 

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że teraz będę się bał na dysku trzymać ważne pliki. Niby SSD jest mniej podatny na uszkodzenia ale w praktyce różnie z tym bywa. Mój stary tani HDD ma 6 lat i nigdy nie uległ awarii a nowy kilkumiesięczny niezły SSD wysypał się.

Nie został uszkodzony dysk lecz system plików NTFS. Prawdopodobnie zrobił to Win10 przy aktualizacji. SSD jest w rzeczywistości matrycą pamięci nieulotnej nazywaną przez „markietanki”, z uporem idioty, dyskiem. Procedura zapisu informacja w takiej matrycy jest o wiele bardziej skomplikowana niż na talerzu HDD. Kontroler SSD musi zadbać o równomierny zapis komórek matrycy, oraz dopasowanie do używanego systemu plików np. NTFS

Wszystkie istotne pliki lubią posiadać kopie zapasowe, gdyż jak widać stracić jest łatwo, a odzyskać już niekoniecznie.

Powodzenia