Problem z partycjami czyli dwa dyski wymieszane

mam dwa dyski czyli miałem dysk ata stary i chce przejść na nowy sate2 i jak poustawiać by on był główny…zworki już próbowalem i nic nie dało chce żeby numery dysków były na tym sata2 a nie na przemian…róbiłem programu magic partycion i system już mi niewstał !!

wąhol proszę o nadanie tematowi konkretnej nazwy oraz poprawienie posta: używanie polskich znaków w pisowni.

I opisz konkretnie w czym problem - który dysk ma być systemowy.

Hehe - ten post jest bardziej wymieszany niż te dyski.

O ile dobrze pamiętam to pod systemem win98 przy dwóch dyskach rzeczywiście były na zmiane raz z jednego raz z drugiego. Pod XP raczej tak nie ma.

Jak ustawisz żeby ten drugi był MASTER to musisz na nim mieć ten system czyli np. przerzucić cały obraz z dysku na dysk.

a wiec tłumacze…nieprawda jak pisze gimbo ze pod xp niemoze tak być bo już się spotkałem!! a więc systemowy ma być ten nowy z satą 2 ale i tak jako pierwszy widzi ten stary ate i jest zmieniony jako slave…wtym momencie mam wymienione dyski czyli jedna partycje jednego dysku i zaraz drugi

hmm a na którym dysku masz wgranego windowsa?

Zmianę kolejności partycji/napędów wykonaj z poziomu zarządzania dyskami - nie ruszaj partycji systemowej.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=41303

jakoś sobie sam poradziłem pomęczyłem się troche i pomyślałem no i jest wszystko si!! ale wam też dzięki za pomoc

a jeszcze takie pytanie co może by przyczyną ze po chwili jak włończe koma to po paru minutach zawiesza się pasek start i menu chciałem wejś do menadzera ale tez się nieda a tak wszystko chodzi…