Problem z partycjami. Pomocy

Mam problem .

Chce robic formata dysku i instalowac windowsa xp z plyty.

Obecnie mam dwie partycje z ktorych po formacie chce zrobic jedna (dysk 10 gb wiec troche maly wiec lepiej jedna partycja)

Czy przy instalacji windowsa z plyty Cd-rom jest jakies narzedzie w stylu fdisk do polaczenia tych partycji.

Jezeli nie to jak to inaczej mozna zrobic.

Od razu zaznaczam ze nie mam stacji dyskietek wiec odpada robienie czegokolwiek z dyskietki.

Licze na pomoc.

Mozesz usunac zawartos partycji nie systemowej i polaczyc ja w Partition Magic 8.0 (np.) w jedna calosc, bez robienia formata systemowki :slight_smile:

również za pomocą płyty systemowej możesz usnąc partycje, a następnie stworzyć nowe.

a mozesz mi powiedziec jak to zrobic za pomoca plyty systemowej. Bede wdzieczny

Sam mam taki dysk i dwie partycje

. Nie bardzo widzę sens stawiania jednej.

W razie czego masz mniejsze straty,

bo na drugiej zapisujesz ważne dane

wiem o co ci chodzi ale i tak musze zrobic jedna partycje lub dwie (decyzje podejme sam).

Ale chodzi o to ze system jest na partycji 2 gb a wiesz ze windows xp i progs troche zajmuja (80% miejsca tej partycji) wiec i tak musze lepiej zadysponowac i podzielic miejsce na tych partycjach.

A wiec pytam gdzie jest taka opcja przy instalacji windowsa z plytki Cd

Możesz zwiększyć partycję c za pomocą Partytion Magic. :smiley:

Pisano juz o tym Tutaj

Jeśli masz płyte instalacyjną Win98,to wejdź z niej w dosa i otwórz FDISKA.

jesli odpalisz system z plytki i zabierzesz sie poczatkowo za instalowanie, to w pewnym momencie masz rozpisane partycje na dysku - tam mozesz je usunac, utworzyc nowe i sformatowac ta, na ktorej chcesz zainstalowac xp. Reszte radze sformatowac juz w systemie, po zainstalowaniu (to jest chyba najlepsza metoda, ale tylko w takiej sytuacji, gdy nie zalezy Ci na tym, co masz na partycjach, ktore chcesz usunac lub gdy masz gdzie te pliki przeniesc :slight_smile: pozdrawiam! !!

dzieki wszystkim jutro sie za to zabiore