Problem z PC,logi z HJ, Combofix i GMER


(Brabus 20) #1

Witam!

Na początku może opiszę jak wygląda mój problem PC.

Od jakiegoś czasu miałem problemy z Windowsem XP (3 miesiące),ale dopiero wczoraj zdecydowałem się na przeinstalowanie systemu. Zrobiłem to w sumei 4 razy (instalowałem dwa różne Xpki)- niestety to nie pomogło...W tym momencie zacząłem się zastanawiac czemu format nie pomaga...

Problem wygląda następująco:

Po jakimś czasie od uruchomienia peceta (i to na nowo zainstalowanym XP!) na ogół po 1 godzinie,czasem nawet 15 minutach, wyskakiwał mi błąd Nieprawidłowy sterownik DirectSound Kod błędu 88780078 i oczywiście dźwięk mi wtedy przepadał i nie było go wcale(Jednak po ponownym uruchomieniu Windowsa, dźwięk znów działał, ale po jakimś czasie błąd się pojawia znowu i wracam do wyjściowej sytuacji że dźwięku nie ma). Jednak po zainstalowaniu nowych sterowników dźwięku i chipsetu płyty głównej narazie to działa ok...narazie...

Innym zjawiskiem jakie pojawiało się na komputerze jest zmiana wyglądu paska zadań i większości okienek ze stylu XP na takie jakie były w Windowsie 98(porostu na stałe pasek zadań i te inne okienka zmieniają wygląd na taki stary szary jak z 98). Przy tym wszsytki pojawiało mi się co chwilę okienko o komuniakcie Generic Host Process...

Czytając różne porady na forach internetowych odnośnie tego komunikatu zdecydowałem się podążac za wskazówkami jednego z uzytkowników i zainstalowalem na nowo XP, zamknalem porty przy pomocy programu Windows Worms Doors Cleaner , uruchomilem firewalla, i dopiero podlaczylem sie do netu. Niestety mimo, iz na poczatku program Windows Worms Doors Cleaner blokowal mi wszystkie porty ladnie to pozniej jeden lub dwa z nich a mianowicie NETBios i DCOM RPC same zmieniają poziom blokady z zielonego haczyka na żółty trójkąt z wykrzyknikiem(pozostałe porty sa poblokowane ładnie).

eeej.jpg

Na dodatek przy wchodzeniu do programu Windows Worms Doors Cleaner pojawia się komunikat Your system seems to be infected by a virus, your SVCHOST virtual memory usage 134528Ko is beyond usual values(zauważułem ze wartośc zużycia pamieci stale rośnie!!!

Do tego przeskanowałem kompa antywirusem (Bitdefender 2009) i nie wykrył nic:( Podobnei rzecz ma się w przypadku programu Anti-Trojan 5.5. , który również nie wykrył żandego trojana. Nie wiem co mam robic w tym przypadku.

Postanowiłem wrzucic logi z hj i z combofixa, moze ktos znajdzie rozwiazanie mojego problemu bo staje sie naprawde uciazliwy;/

Log z HJ--- http://wklej.org/id/61115/

Log z Combofix--- http://wklej.org/id/61116/

Oprócz tych dwóch logów wkleję jeszcze te otrzymane po użyciu programu GMER do wykrywania rokitów

eeee2.jpg

log z GMER--- http://wklej.org/id/61117/

Na zakończenie chciałem dodać ze w tym programie GMER przeskanowałem tylko dysk C, pozostałę 3y dyski nie.

Bardzo proszę więc o jakiekolwiek sugestie, mogące pomóc mi w usunięciu tego przykrego problemu.

-- Dodane 07.03.2009 (So) 16:12 --

Zaktualizowałem antywirusa i po całkowitym przeskanowaniu wssytkich dysków znalazł mi 8 plików, jednakże 2óch z nich nie da sie usunąć, oto one:

D:\System Volume Information_restore{3F454BAE-6D4B-45CA-87FA-F849C8D1D00B}\RP54\A0022426.exe=](NSIS o)=]lzma_solid_nsis0003 Trojan.Generic.1236157 Zainfekowane (działanie niemożliwe, plik był w archiwum)

D:\System Volume Information_restore{3F454BAE-6D4B-45CA-87FA-F849C8D1D00B}\RP54\A0022426.exe=](NSIS o)=]lzma_solid_nsis0004 Virtool.1880 Zainfekowane (działanie niemożliwe, plik był w archiwum)

Jak sobie z nimi poradzić mozę one mają równeiż jakiś wpływ na to co działo mi się z kompem


(Leon$) #2

usuń HijackThisem >> Fix checked

Wyłącz I włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

przeskanuj obszar Mój komputer http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html gdy będą wirusy pokaż raport

:slight_smile:


(Brabus 20) #3

Wykonałem każde Twoje polecenia , skanował mi kompa ponad 5 godzin, niestety zamknąłem okno raportu, ale muszę powiedzieć że nie wykrył żadnego podejrzanego ani zainfekowanego pliku.

Mam nadzieję że problem mi zniknie, czy mam jeszcze coś zrobić??