Problem z PC

Witam, zakładam temat ponieważ nigdzie nie znalazłem podobnego, a problem wydaje się być poważny… Więc tak, teraz o dziwo “większość rzeczy działa”, ale jeszcze przed chwilką gdy próbowałem wejść na pc wszystko się zawieszało i pojawiała się tzw. żarówka. Ponadto antywirus nie ma kontroli dostępowej, gdy próbuję ją włączyć, jest napisane że błąd RPC czy coś w tym stylu. Wszystko zaczęło się wczoraj, oglądałem sobie na spokojnie anime, nagle ff mi się zweisił, chciałem go wyłączyć no ale nic nie mogłem zrobić, to zresetowałem komputer, nagle (jak jest włączanie systemu) na samym dole pojawił mi się błąd CMOS, coś w tym stylu… i F2 by wejść coś skonfigurować oraz F1 by pominąć, wszedłem ale nic nie zmieniałem bo nie wiedziałem co… po chwili wczytało mi system, ale tak jak mówiłem nie mogłem podjąć się żadnej operacji bo wszystko się zwieszało… co mam robić?

Ten błąd CMOS mnie martwi…

Spróbuj zresetować BIOS zworką (poczytaj w instrukcji mobo) lub wyjmij baterie w mobo na jakieś 30min.

Podaj jeszcze temperatury i napięcia z Everesta.

Z tym błędem CMOS to było różnie bo nie zawsze się wyświetlało to…

a co do tego programu: to gdzie znajdę te wszystkie dane bo pierwszy raz widzę na oczy coś takiego^^

Zakładka Komputer > czujnik.

Błędu CMOS (Bios) spróbuj się pozbyć poprzez wejście do biosu, załadowanie ustawień zoptymalizowanych i zapisanie zmian klawiszem F10.

http://img139.imageshack.us/img139/6996/temperaturymc2.png tutaj link

W biosie: Load Optimized Defaults.

A temperatury i napięcia w normie.

ok;) dzięki

Będąc w biosie zerknij jeszcze na napięcie 12V i podaj nam je (okno PC Health Status).

Dziękuję, teraz wszystko jest w normie. Wydaje mi się, że to przez tego biosa tak się namieszało, na wszelki wypadek przeskanuję sobie komputer ^^ - co prawda mam avasta (jedni zachwalają, drudzy wręcz odwrotnie) ^^

Kruczek91 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif