Problem z pen drive'm nie można sformatować ani nic zrobić

pen drive, pojemność 8G. skanowałam avastem, w pewny momencie, podczas skanowanie jednego z folderów (a było już przeskanowane 95%) powiedział że http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … fb1a3.html

postanowiłam zatem wykasować problematyczny folder

jak tylko go dotknęłam okazało się że jest problem z urządzeniem Wy/We i od tamtej pory nigdy już nie mogłam “przeczytać” tego pena

co robić?..

Spróbuj sformatować tego pena

Sformatuj pena za pomocą HP USB Disk Storage Format Tool

Poczytać

viewtopic.php?f=2&t=275506

viewtopic.php?f=16&t=313042

viewtopic.php?f=16&t=277500

viewtopic.php?f=19&t=263606

viewtopic.php?f=2&t=279256

viewtopic.php?f=2&t=275506

viewtopic.php?f=16&t=277500

kiedy używam HP USB Disk Storage Format Tool, mówi że failed i się nie da. Już nie mówiąc o takim zwykłym poleceniu “formatuj” po kliknięciu prawym przyciskiem, na który w ogóle nie reaguje. Jakie są dalsze opcje?

Spróbuj sformatować poprzez ten sposób (By rokko) jeżeli masz dostęp do Windows Vista bądź posiadasz płytkę z tym systemem

…ale nie mam dostępu do Windows Vista… prosze, wymyślcie coś jeszcze

Wiem że można sformatować przez TestDisk ale można też doszczętnie zniszczyć pena :expressionless:

alexandra_rijkaard , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny. W przeciwnym razie zostanie on przeniesiony do kosza.

Jaki system plików jest na Twoim nośniku pendrive? Bo fat’y są podatne na nagłe przerwania transmisji plików, odłączenia nie przez bezpieczne usuwanie sprzętu itd.

Spróbuj może Mój komputer > Właściwości > Narzędzia > Sprawdzanie błędów > Sprawdź.

powiem szczerze że po otwarie Mojego Komputera i kliknięciu w jakikolwiek sposób na ikonkę Dysku G Mók Komputer (okienko) zawiesza się. Kiedy każę mu zakończyć pracę przez Ctrl-Alt-Del ono owszem (ciągle mówię o okienku) znika, ale znika równeiż pasek Menu Start (zostaje tam czarna krecha). Powraca dopiero przy wyjęciu pena z USB.