Problem z Pentagram Cerberus P 6331-42


(Oparek3) #1

Witam

od niedawna mam problem z moim routerem, po pewnym czasie nie wyświetlają mi sie żadne stronki...programy P2P w tym czasie działają normalnie(wczesniej chodziło wszystko na raz i było dobrze). Dopiero restart przywraca internet, lecz na jakiś czas...potem znów nic nie ma. Czyżby się zapychał? wcześniej nie miałem z nim problemu a działa juz od prawie roku. Jest jakiś sposób żeby zapobiec zapychaniu? podpięte sa do niego 2 komputery przez lan i co jakiś czas laptop na wifi.

Obecnie mam internet w Netii 1MB, wczesniej mialem NEO 512


(Biterenator) #2

Mam ten sam router, równiez w netii 1MB i śmiga całkiem dobrze, więc w razie czego możemy porównać pewne ustawienia....

Jakby co gg: 386502 (zazwyczaj niewidoczny)


(jimasek) #3

wszystko jest możliwe że programy działające w protokole p2p zapychają twoje łącze internetowe. Spróbuj je wyłączyć albo ogranicz ich prędkość up i download. Wyłącz DHCP i wpisz adresy na stałe do kart sieciowych. Sprawdź czy w systemach twoich komputerów nie ma jakiegoś oprogramowania typu. spyware, konie trojańskie lub wirusy (ad aware, combofix, hitjack lub samym programem antywirusowym).


(Oparek3) #4

ok sprawdzę, ale dzieje się tak nawet gdy programy typu p2p są całkowicie wyłączone, tylko nie mam pewności co robią 2 pozostałe osoby korzystające w tym samym czasie z łącza...prawdopodobnie oglądają filmiki na youtube...:slight_smile: