Problem z Phoenix Biosem

(K Szymon7) #1

Witam Posiadam Notebook HP Pavilion dv6830ew. Problem wygląda tak wchodze do biosa przez klawisz F10 (Phoenix F.52) a wtym biosie nie ma żadnych ustawień oprócz botowania ,informacji o sprzecie(nie za bogatych) oraz ustawiania hasła do biosa. Na moim stacjonarnym PC w biosie są informacje o temperaturze procesora,płyty głównej ,zmiany szybkości taktowania pamięci ram i innych. A tu nic takiego nie ma, chyba powinny być. Chciałem sobie sprawdzić dokładną temp procesora w biosie ,a tu nie ma. Czego moze być wina. Prosze o pomoc

(Kozza) #2

To nie żadem błąd takie już są biosy w laptopach - tylko to co potrzebne. Temperaturę sprawdzisz z poziomy Windowsa programem SpeedFan

(K Szymon7) #3

Dzieki za odp. Mam jeszcze jedno pytanie jak zmienić prędkość i temperature przy których mają włanczać wiatraki(myslałem że w biosie). Próbowałem speedFanem ale on nie obsługuje płyty głównej.Chciałem bardziej schłodzić laptopa

(Pawbrotm) #4

No a nie da się np. zaktualizowac BIOS-u z "laptopowego", na zwykły- z pełnym wachlarzem funkcji- bo ten co mam, to naprawdę nie ma NIC. Na przykład jak wykazuje mi CPU-Z RAM pracuje z szybkością 133 MHz, chociaż oba moduły mogą pracować z szybkością 166 MHz. Chciałem to zmienić- wchodzę do BIOS-u, a tu nie ma :evil:

(Kozza) #5

Nie ma takiego rozgraniczenia zwykły a laptopowy bo i tak go nie zaktualizujesz do pełnego bo nie ma takiej opcji. Takie opcje jakie są takie będą - biosy w laptopach w większości przypadków pełnią funkcje informacyjną ( no i sterującą) nic więcej i nic więcej z niego nie wykrzesisz nie ma takiej opcji takie są realia

Paramarimbo ,

To zależy od biosu czy udostępnia taką opcje bo inaczej wszystko robi automat i wszystko zależy od procesora i technologii AMD czy Intel itd.