Problem z PHP apache linux mandriva 2006

Witam ! Mam taki mały problem z apache a własciwie z php . Uruchomiłem serwer na linuxie i gdy wszedłem na strone okazało sie że nie mam nic na niej co było zwiazane z php (licznik ksiega gosci itp) wiec jak na mnie przystało zaczynałem szukac w google doczytałem sie ze w pliki konfiguracyjnym trzeba dopisac jedna badz trzy linijki ale po dopisaniu sytułacja sie nie zmieniła :cry: Mam do was prosbe jesli ktos jest w stanie mi pomoc i wytłumaczyc mi to na naprawde chłopski rozum bede bardzo wdzieczny … dodaje ze linuxa mam od bardzo niedawna i dopiero sie oswajam … za jakąkolwiek pomoc z góry dziekuje :slight_smile:

Nie masz po co próbowac uruchamiać tego php bo Mandriva to juz nie linux to prawie windows. Jak chcesz mieć dobry system na serwer i masz pojęcie o linuxe (jeżeli go nie masz to nie mamy o czym rozmawiać bo serwery to wyższa szkola jazdy) to zainstaluj sobie jakąś pożądną wersję linuxa typu Slackware, Gentoo albo nawet Debian. A serwer na Mandrivie to można sobie zrobić dla zabawy jak sam próbowalem pracowal 1 dzień i wszystko sie wysypalo…

to ja chce taki dla zabawy :slight_smile: nie wazne czy on bedzie działał godzine czy dzień chce wiedziec jak uruchomic php … gdyż moje pytanie dotyczy php a nie “jaka dystrybucje mam wybrac” wiec zamiast mi opisywac gdzie bedzie działał lepiej a gdzie gorzej moze mi powiedz jak odpalic php … zreszta jak zaznaczyłem w poprzednim poscie dopiero sie oswajam - ucze … to dla mnie nowosc wiec jak napisałes “nie mamy o czym rozmawiac” dzieki za pomoc jestes wielki … moze ktos inny udzieli mi jakiejs wskazowki lub tez informacji ?

Złączono Posta : 01.10.2006 (Nie) 6:45

Dziekuje wszystkim za pomoc … koniec końcem doczytałem sie nowinek przynajmiej dla mnie że trzeba dopisac w pliku konfiguracyjnym httpd.conf. pare linijek … bo własnie dlatego nie działało php … i co do przedmówcy fifkorna jakos uruchomiłem php na mandrivie która jest dla niego widowsem i jakoś działa już dwa dni :slight_smile: temat zamkniety. Z nastepnym mym problemem napewno sie do wsa zgłosze dzieki !