Problem z pindrive

(wąhol) #1

mam pindriva 4GB sony i mam taki problem..podłączyłem pod swojego kompa i normalnie go widziało i wgrałem na niego jeden odcinek przyjaciół i 400mb pisenek zaniosłem do kuzyna i zaczołem kopiować i nieszło już otworzyć myślałem ze zle włożyłem, podłączyłem ponownie i widział go jako dysk a nie tak jak wcześniej go nazwałem swoim przezwiskiem..jak go podłącze widzi go prawidłowo bez mojej nadanej nazwie i jak próbuje wejść na niego to wyskakuje ze nie ma tego dysku!! co robić??

(JNJN) #2

Sformatuj go u siebie na system plików FAT,wgraj dane i zobacz.

U kuzyna jaki system - czy pen się prawidłowo zainstalował.

(M Suszwedyk) #3

A po sformatowaniu i wgraniu danych, zanim wyjmiesz pendrive'a użyj ikony 'Bezpieczne usuwanie sprzętu', bo czasami nagłe wyciągnięcie urządzenia, podczas gdy wykonywane są jeszcze jakieś operacje może spowodować dziwne błędy, jak te, które pojawiły się u ciebie, czy brak dostępu do plików + prośba o ponowne sformatowanie dysku.

(wąhol) #4

no tak jak chce sformatować to wyskakuje komunikat brak dysku!! więc jak mogę go sformatować?? odinstaluje go z systemu usune bezpiecznie sprzęt i zobacze ale tak jest na 3 kompach i zabrałem do pracy i pierwszy raz włożyłem i nic..

a więc tak usunełem bezpiecznie urządzenie wszegłem w menadzer urządzeń od instalowałem wszystko co nalezało do tego portu com i dysk i nadal jak chce wejść na pindrive to wyskakuje brak dysku... :frowning:

(JNJN) #5

Może pen umarł - częsty defekt,ale sprawdź wszystko.

(wąhol) #6

jak go podłącze to światełko się świeci 9miga) czyli powinien być sprawny!! czytam i robie wszystko i jakoś dalej nic!!

(JNJN) #7

Jak na innym kompie to samo - serwis.

(wąhol) #8

tak zaczeło się u kuzyna zabrałem do siebie to samo i w pracy też !!