Problem z pingiem na radiówce


(Bzyk2005) #1

Niedawno załóżyłem radiówke pod laptopa czyli antena na dachu ruter TL-WR543G. Na początku było w miare ale teraz jest słabo, wysokie pingi :

5c7b0e86a5e63b27m.jpg

Jeszcze pojawia nieraz się krzyżyk między siecią a internetem :

9cac1091f772e3dfm.jpg

Co tomoże być za przyczyna ??

daje jeszcze logi z : hijackThis

http://wklej.to/vmFY

z otl

http://wklej.to/g3VT


(klonmarcin) #2

jeśli radiówkę masz od jakiegoś lokalnego proviedera to jest to jego wina, ja też miałem "internet" radiowy i wiem jak to wygląda, sygnał jest bardzo dobry, ale liczba użytkowników jest ogromna, po prostu provider nie chce inwestować w nowe urządzenia i pasmo, woli doić jak najwięcej ludzi jak najmniejszym kosztem, też myślałem, że u mnie jest coś z kompem, ale po przesiadce na orange freedom 1 mb różnica jest ogromna (wcześniej też miałem niby 1 mb radiowo), a ponadto płacę kilka złotych mniej niż wcześniej.

Najlepiej zadzwoń do providera i powiedz co jest grane, niech on się martwi, to jego obowiązek aby internet działał normalnie dla jego odbiorców.

8)


(M@ster) #3

Dobrze zestawione połączenie radiowo daje narzut góra 10ms, cała reszta to już wina Twojego providera. Może się na to składać albo źle zestawione połączenie radiowe, albo zbyt duża ilość userów, tak jak mówi kolega powyżej.


(Bzyk2005) #4

ale o 1.00 czy póżniej w nocy ludzie śpią a tu i tak jest lipa . Wcześniej miałem u nich internet tylko byłem podłączony do switcha u sąsiadów i było okej nawet w cs-a miałem pingi około 50 -60 nawet 40. Teraz mieszkam w innym miejscu punkt niedaleko około 100 m a tu takie pingi skaczą od 40 do 1000 na sc 1.6 ,a jak pinguje http://www.wp.pl to do 2000ms średnio coś jest nie tak może chodzić słabo ,a le nie az tak! !!


(M@ster) #5

Być może do punktu dostępowego podpiętych jest zbyt dużo użytkowników. Sam procesor access pointa może nie wyrabiać z obsługą tego. Taki sprzęt ma z reguły obsługę do 250 userów, ale to jest teoria, wysiądzie już przy ok. 20. Aby to dobrze działało provider musiał by zainwestować w wyższą klasę sprzętu wifi a nie w ten jaki dedykowany jest dla domowego użytku.

W momencie gdy byłeś wpięty do switha (kablem) to sprawa wyglądała inaczej. Raz że swith ma ograniczoną liczbę portów fizycznych więc nie da się tego przekroczyć :slight_smile: tak jak na wifi, dwa że nie wymaga to tyle mocy obliczeniowej co w połączeniu bezprzewodowym.

Resumując, provider sux :stuck_out_tongue:


(Golden Finger) #6

Przeniesiony z Problemy :arrow: Sieci komputerowe