Problem z pingiem. Raczej pytanie

Witam

Otóż od miesiąca mam problemy z pingiem . W godzinach 1 (w nocy ) do godziny 12 ping mam stabilny i wynosi on 17-25 max . Po godzinach 12 ping sie wacha 40-100 a o kolo godziny 16.00 mam juz 150-300 . U innych osób posiadający ten internet dzieje się to samo. Był dostawca internetu u mnie i stwierdził , że u mnie jest wszystko ok i od ich strony też wszystko poprawnie działa. Mój internet to tvkdiana (kablówka) . A więc wczoraj pósciłem emaila administratorowi sieci. Napisalem mu o problemie .Odpisał i napisał tak :

Witam,

Na komputerze uruchomione są procesy bittorrenta, które mogą powodować

opóźnienia.

permit udp --.–.--.----(moje ip):NPPW 0.0.0.0:0 src

TVKDiana-Klienci/OtherUDP/UDP_IN

permit tcp --.–.--.---- 0.0.0.0:3784 src

TVKDiana-Klienci/Gaming/Ventrilo_OUT

permit udp --.–.--.---- --.–.--.---- src

TVKDiana-Klienci/Skype/Skype_OUT

permit tcp --.–.--.----:NPPW 0.0.0.0:0 src

TVKDiana-Klienci/BitTorrentOther/BitTorrentOther_OUT

permit udp 0.0.0.0:NPPW --.–.--.---- dst

TVKDiana-Klienci/OtherUDP/UDP_IN

permit tcp --.–.--.---- --.–.--.---- dst

TVKDiana-Klienci/BitTorrentOther/BitTorrentOther_OUT

permit udp --.–.--.---- --.–.--.---- dst

TVKDiana-Klienci/Skype/Skype_IN

permit udp --.–.--.----:NPPW --.–.--.---- dst

TVKDiana-Klienci/OtherUDP/UDP_IN

permit tcp --.–.--.----:NPPW --.–.--.---- dst

TVKDiana-Klienci/BitTorrentOther/BitTorrentOther_IN

NIe zabardzo rozumiem co to są te BitTorrenty. Może mi ktoś to wytłumaczyc ? A jak tak to jak sie je usuwa. Pozdrawiam !

bitorrent to program do sciagania plikow z internetu

usunąć tego nie możesz

Ale czy przez tego BitTorrenta moge miec taki ping ? Tak mi odpisał ten administrator

Jeśli u innych też tak się dzieje to raczej wina nie leży u Ciebie i nie naprawisz tego u siebie.

Po prostu twoja sieć lokalna ma ograniczenia i w godzinach gdy najwięcej użytkowników korzysta z niej (16:00) najwolniej chodzi.

Własnie też sie dziwie. On napisał dając mi do zrozumienia , że to moja wina a nie ich .Musze sobie jeszcze z nimi porozmawiac .

no bo to nie jest ich wina

to jest wina tych którzy maja włączone tego bittorrenta i zawalają łącze tym programem

No ale płace pieniądze i wymagam zeby ten internet działał jak należy .

To zmień dostawce, inni też płacą , przeczytaj swoją umowę. A nie masz czasami u siebie bittorrenta zainstalowanego wciśnij Ctrl+Alt+Del i sprawdz czy w procesach go niema