Problem z pingiem w grach

Witam. Mam problem z pingiem w CS 1.6, otóż posiadam Livebox’a 2.0, oraz laptopa Toshibe Satelite l300 i internet 1mb/s (mega bit, czy jakoś tak, nie wiem, nie znam się).Problem polega na tym, iż ping w grze jest to średnio 60-90ms, czasami 50, taki ping raczej wystarcza do komfortowej gry chyba, jednak ping co jakieś pół minuty skacze z 60ms do 300ms, i tak ciągle… Przez to nie można grać. Czyli jest tak, idę sobie po mapie, mam 60-70ms ping, a tu nagle lag 1-2 sekundowy i ping skacze do 300 lub więcej ms, a potem wraca do 60 i tak ciągle. W czym tkwi problem? W wifi? Dodam, że siłę sygnału mam znakomitą, a livebox jest jakieś 4 metry ode mnie.

Karta sieciowa: Realtek rtl8187b wireless 802.11b/g 54mbps usb 2.0 network adapter.

Sprawdź czy mikrofala akurat nie działa w tym samym momencie jak masz taki ping bo one działają na tej samej częstotliwości :stuck_out_tongue: problemem mogą być inni ludzie też połączeni do liveboxa zobacz czy masz zabezpieczona sieć. Możesz też mieć jakieś serwisy w Windowsie działające które komunikują się co jakiś czas z internetem. Powody są niezliczone nawet zakłócenia na wifi połącz się na kablu i sprawdź czy dalej masz ten problem

Z Livebox’em jest te z połączony komputer kablem. 2 niestety nie mam, więc nie mogę sprawdzić.